HABER

Dominik'te öldürülen kameraman Alper Baycın son yolculuğuna uğurlandı! Cenazede annesinin feryatları yürek burktu

Dominik Cumhuriyeti'nde Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı Survivor ekibinde görevliyken iki kişinin bıçaklı saldırısı sonrası hayatını kaybeden 24 yaşındaki kameraman Alper Baycın son yolculuğuna uğurlandı. Anne Aynur Baycın, oğlunun fotoğrafını öperek, “Annem çok güzel bakıyorsun. İyi ki doğurmuşum ben seni, herkese sevgi bıraktın sen. Sen herkese bir şeyler öğrettin annem” cenazeye damga vurdu. Cenazeye katılan Acun Ilıcalı'nın bir hayli üzgün olduğu görüldü.

Dominik Cumhuriyeti’nde çekimleri devam eden Survivor ekibinde görevliyken 4 gün önce çantasını gasp etmeye çalışan iki kişinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 24 yaşındaki Alper Baycın’ının cenazesi öğle saatlerinde, Muratpaşa ilçesi Üçgen Mahallesi’ndeki baba evine getirildi.

alper kameraman

Baycın’ın yaşadığı eve boydan boya dev Türk bayrağı asılırken, yakınları helallik dilemek için taziye çadırında bekledi. Herkesin yakasında Alper Baycın’ın fotoğrafının yer aldığı görüldü.

kameraman

Çadırda taziyeleri kabul eden anne Aynur Baycın, oğlunun fotoğrafını kucağına alıp okşayıp, öperek” Ne güzel çocuksun sen annem, bekletme annem, annecim. Annem çok güzel bakıyorsun. İyi ki doğurmuşum ben seni, herkese sevgi bıraktın sen. Sen herkese bir şeyler öğrettin annem. Şükürler olsun Rabbime böyle bir çok nasip ettin bize. Annem sen çok güzelsin. Böyle bir çocuk yok. Allah herkese nasip etsin ömrünü değil kendini” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

baycan

Cenaze aracının gelmesiyle birlikte, hoca eşliğinde dua edildi ve helallik alındı. Alper Baycın’ın sözlüsü Yasemin Çelik’in de güçlükle ayakta durduğu gözlemlendi.

yasemin celik

Helalliğin ardından Baycın’ın yakınları ve arkadaşları Türk ve Fenerbahçe bayrağı açarak, cenaze namazının kılınacağı Muratpaşa Camii'ne doğru yürüyüşe geçti.

cenaze

Sözlüsü Yasemin Çelik'in de tabutuna sarılarak gözyaşı döktüğü Alper Baycın'ı, yakınları, arkadaşları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ile aralarında televizyoncu Acun Ilıcalı'nın da olduğu çalışma arkadaşları uğurladı.

Öğle namazı sonrası kılınan namazın ardından Alper Baycın’ın naaşı Andızlı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

acun ılıcalı cenaze


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler