Donald Trump'ın sözlerine İbrahim Kalın'dan jet hızında cevap!

ABD Başkanı Trump'ın Suriye'deki PKK/PYD'li teröristleri kast ederek "Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden yıkıma uğratırız." sözlerine Ankara'dan peş peşeyanıt geliyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır." ifadelerini kullanırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur." dedi.

ABD Başkanı Trump'ın "Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden yıkıma uğratırız." paylaşımı olay yaratırken, Beştepe'den yanıt gecikmedi.

KALIN'DAN JET YANIT

Twitter hesabından Trump'ın tepki çeken paylaşımına yanıt veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın Donald Trump, Kürtleri ABD'nin terör listesindeki PKK ve onun Suriye kolu PYD/YPG ile eş tutmak ölümcül bir hata. Türkiye teröristlerle mücadele diyor Kürtlerle değil. Kürtleri ve diğer Suriyelileri terör tehdidine karşı koruyacağız." ifadelerini kullandı.

ALTUN: TÜRKİYE, KÜRTLERİN HAMİSİDİR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarına sert karşılık verdi.

Altun, "Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur" ifadelerini kullandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN YANIT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Haziran 2015 tarihinde Twitter hesabındaki mesajında, "Tüm dünyaya sesleniyorum; Bedeli ne olursa olsun Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

fft16_mf13122743

GÜVENLİ BÖLGE ÇIKIŞI

Trump Twitter'dan ABD'nin Suriye'den çekilmeye başladığını ve DEAŞ ile mücadelenin devam edeceğini ifade etmişti.

ABD Başkanı, aynı zamanda Türkiye'nin YPG/PKK'yı hedef almasına karşı ülkeyi ekonomi ile tehdit etmiş ve bölgede 20 millik bir güvenli bölge kuracaklarını belirtmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 120 yorum
Ancak hızlı cevap veririz biz başkada bir şey yok günü birlik bir ülkede yaşıyoruz 3 kişi köprüden geçiyor 1 kişinin maaşını ödüyoruz köprüden geçende olmasa açız
@saban.amac boş yapmayın, size göre;devlet geri cevap versede suç vermesede suç, savaşa girsede suç girmesede suç, sizin gibilerin işi içip kafaları bulup devleti kötülemek, bikerede dış güçlere karşı devletinizin yanında olun, ama nerde, Türkiye ye birisi savaş açsa düşmanı desteklersiniz siz, adam geri cevabını vermiş işte, amerikanın gücü belli Türkiye nin gücü belli, Bizim biraz daha gelişmek için, tam söz sahibi olmak için zamana ihtiyacımz var. DEVLETİNİ KİM KÖTÜLERSE DIŞ GÜÇLERE KARŞI, ALLAH ONU PERİŞAN EYLESİN
@saban.amac trumptan mi korkcaz kardeşim türkiyede artık huzur var birlik olursak trumpu fethederiz
HEP BOŞ HEP KURU GÜRÜLTÜ İŞİ BİLEN  BİLGİLİ OLANLARDA YETKİ YOK ! NEKADAR BECERİKSİZ İŞİ BİLMEYEN  VARSA YETKİLERİ ELE GEÇİRMİŞ !!!!! YAZIK !!!!
Herseyi köprüye bağla,doğru yoldasın.
@kemal_1979_ubckb Sen misin mesela iş bilen, kimsin sen her işten anlayan, her şeyde uzman dümbüklerden birimisin, laf ettiğin kimsenin gölgesindeki bir toz olabilecek kadar yeterliliğin var mı? Senin gibiler eleştiri yaptığını zannediyor ya kocaman bir hiçsiniz.
@saban.amac vatan hainleri de boş dururmu tabiki jet hızında yorumlarında kendilerini göstermişler. kim ülkemize ak partiye devlete hükümete laf tarasa hemen yanlarındalar.sorun dışardaki hainler değil içerdeki hainler.
neyle gelişeceksin ak maymun...imam hatiplerlemi..ben cahili severim diyen akademisyenlermi..ülkenin eğitimi-tarımı-sanayisi-silahlı kuvvetleri-bürokrasisi-dış ilişkileri çökmüş..aya 4 şeritli yol yaptık desek inanacak(senden bahsediyor)oy verenimiz var diyen damatlamı söz sahibi olacaksın..biz kötülesek ne olur kötülemesek ne olur.marsa araç gönderen dış güçler bilmezmi senin nasıl bir sefil olduğunu...siz çekip gitmeden bu ülke bir adım ileri gidemez..
Sayın ibrahim bey. Sizi tehdit eden birine bu şekilde mi cevap veriyorsunuz? Kendinizi savunarak mı?
@ugrasmaklan yani 2 tokat da atabilirdi Ya da bir iki füze ateşlese daha iyi olurdu
çok akıllıca bir cevap verilmiş.. sorun ne?
@ugrasmaklan vatan hainleri de boş dururmu tabiki jet hızında yorumlarında kendilerini göstermişler. kim ülkemize ak partiye devlete hükümete laf tarasa hemen yanlarındalar.sorun dışardaki hainler değil içerdeki hainler.
@palermo544 trump muhatabım değil tayyip cevap versin demiş..
stratejik ortagin yukumluluklerini yeeine getirmiyor iste bu kacinci oldu ekonomi zaten batmis kaybedecek neyimiz kaldi rusya iran cin otur anlasma yap incirligi kapat abdye sivil hava sahasini dahi kapat tum iliskileri bitir ne olacaksa olsun icimizdeki abd hainlerinide bir bir topla kurtulalim artik şu somurgeden yeter
Brunson olayında da benzer mesajları çok okuduk... Sonuç? Oylum oylum selvi boylum... Ne zaman turp yiyiyoruz, mehter eşliğinde?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler