Dönmedolabın kabini yere çakıldı: 2 ölü

Arjantin'in Rosario kentindeki lunaparktaki dönmedolabın kabini, 30 metre yükseklikten aşağıya düştü. Olayda, iki kişi yaşamını yitirdi.

Dönmedolabın kabini yere çakıldı: 2 ölü

Rosario'daki lunaparktaki dev dönmedolaba 'dünya turu' adı verilmişti. Bu eğlenceli oyuncak, bir anda faciaya dönüşüverdi.

Olay, 10 Ağustos günü yaşandı. Lunaparktaki dönmedolabın kabinlerinden biri, mekanizmadan kopup yere düştü. 30 metre yükseklikten yere çakılan kabinin içindeki iki kişi yaşamını yitirdi. Olayda onlarca kişi de yaralandı. Yaralılar arasındaki üç çocuk, hastanede tedavi altına alındı.

KAFASI KOPUP PİSTE FIRLAMIŞTI
Geçtiğimiz temmuz ayında da ABD'deki bir lunaparktaki hız treninde yaşanan kaza sonucu bir kadın yaşamını yitirmişti. Yine yakın zamanda Türkiye'de bir lunapark kazası yaşanmış; Sakarya'nın Karasu ilçesindeki lunaparkta bulunan balerin adlı oyuncaktan iki kişi düşerek yaralanmıştı. Eğlence araçlarında yaşanan en inanılmaz olaylardan biri ise geçen sene gerçekleşmişti. Lunapark değil ancak Adapazarı'ndaki bir go-kart pistinde bir genç kadının kafası emniyet kemerine sıkışıp vücudundan ayrılarak piste fırlamıştı.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
şansında böylesi...
banane arjantinden arkadaş benim ülkemdeki vatandaşıma olmasında
Şans
Diğer Haberler