Dönüşüm devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesinde ikinci etabın yapım ihalesini de gerçekleştirdi.

Dönüşüm devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesinde ikinci etabın yapım ihalesini de gerçekleştirdi. İki aşamalı olarak yapılan ihaleyi Folkart Yapı kazandı. Onay sürecinin ardından “yerinde ve uzlaşmayla” gerçekleştirilen örnek dönüşüm projesinde yeni bir etabın daha startı verilecek.

Kentte sağlıksız yapılaşmanın yoğunlaştığı bölgelerde “uzlaşma ve yerinde dönüşüm” ilkesiyle projeler üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere Mahallesinde başlattığı dönüşümün ikinci etap ihalesini de sonuçlandırdı. 11182 ada, 7 parsel ve 11184 ada, 10 parsel üzerinde “Kat Karşılığı Anahtar Teslimi İnşaat Yapımı” için gerçekleştirilen ihaleyi, tek başına teklif veren Folkart Yapı Sanayi Ticaret A.Ş. kazandı. Folkart Yapı, Büyükşehir tarafından yürütülen Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesinde ilk etabın da yapımını üstlenmişti.

İlk konutlar bu yaz teslim ediliyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere Mahallesindeki ilk etap dönüşümü kapsayan 11183 ada, 5 parsel ve 11185 ada, 7 parseldeki inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Zemin+7 katlı 9 blokta, 280 adet konut ve 33 adet iş yeri ile ada içi, ada dışı altyapı ve çevre düzenleme işleri hızla devam ederken, hak sahipleri yaz aylarında teslim edilecek konut ve iş yerlerine taşınacakları günü heyecanla bekliyor.

Buz pisti ile yüzme havuzu da var
Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı, imalat çalışmaları tamamlandıktan sonra, ticaret, ofis ve otel kompleksi, gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, futbol sahaları, tenis kortu içeren spor ve eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark ve yeşil alanları ile yeni bir çekim merkezi haline gelecek. Projedeki tüm sosyal ve teknik donatı alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yeşil alanlar ve yollar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Dönüşüm devam ediyor

Dönüşüm devam ediyor

Dönüşüm devam ediyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler