DSP lideri Sezer: "Dış politika konuştuk"

ANKARA (ANKA) – DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ağırlıklı olarak dış politika ve güvenlik konularını konuştuklarını söyledi.

Sezer, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeye ilişkin ANKA'nın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Gül'ün, bu tür davetleri zaman zaman yaptığını ifade eden Sezer, Gül'ün, dış politika konusunda kendisine bilgi verdiğini belirtti. Sezer, görüşmede dış politikanın yanı sıra, Irak'ta yaşanan gelişmeler ve Afganistan'daki durum konusunda da değerlendirme yaptığını söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının sağduyu çağırısı ve gerilen siyasi ortam konusunun konuşulmadığını ifade eden Sezer, dış politikada olağanüstü gelişmelerin yaşandığını ve bu arada "birlik ve beraberliğin" korunmasının önemine işaret ettiğini söyledi. Sezer, kendilerinin de bu konudaki düşüncelerini aktardıklarını belirtti.
Sezer, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras'ın Cumhurbaşkanı Gül'ün öncülüğünde yuvarlak masa toplantısı önerisine de sıcak baktıklarını söyledi. Sezer, "Çağırılmamız durumunda öyle bir toplantıya katılabiliriz" dedi.