HABER

DSP'den Başbakan Erdoğan’a Cine-5 sorusu

DSP Milletvekili Süleyman Yağız, Erdoğan’a TMSF’nin elinde bulunan CINE-5 televizyon kanalında kurum dışından kaç gazeteci yazarın çalıştığını, bunlara ne kadar paranın ödendiğini sordu.

DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Yağız, Başbakan Erdoğan’a şu soruları yöneltti:

“Şu anda TMSF’nin elinde bulunan CINE–5 televizyonunda, bu kurumun mevcut kadrosunun dışında program yaptırılan kaç kişi bulunmaktadır? Bunlardan kaçı kurum dışı gazeteci veya gazeteci-yazardır ve bunlar hangi gazetelerde çalışmaktadır? Bu kişiler arasında gazeteci-yazarlığının yanı sıra akademik kariyeri de olanlar var mıdır? Varsa bunlar kimlerdir? Bu kişilere CINE–5 televizyonunda aylık ya da program başına ne kadar para ödenmektedir?

TMSF’nin elinde bulunan, -medya ve medya dışı- başka hangi kurumlar vardır? Bu kurumlarda da CINE–5’teki gibi kurum dışı kişilere ödemeler yapılmakta mıdır? Yapılmaktaysa ödeme yapılan kişiler kimlerdir ve aldıkları paralar ne kadardır?”

ANKA

Geri Dön