DTP, Mardin'de basın açıklaması düzenledi

MARDİN (İHA) - DTP, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı sınır ötesi operasyonu protesto amacıyla Mardin'de bir basın açıklaması düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenen basın açıklamasında grup adına basın açıklaması metnini okuyan DTP İl Başkanı Hilmi Öncü, çağrılarının barış ve demokrasiden yana olduğunu belirterek, "Şiddet, savaş, kan ve anaların gözyaşları üzerinde gencecik ve yaşamların baharında olan insanların cenazeleri üzerinde kirli hesaplar yapmak bu dinin özüne aykırıdır. Artık ne Yozgat, ne Hakkari, ne Trabzon ne de Mardin'e cenazelerin gelmesini istemiyoruz. Çağrımız barış ve demokrasiden yana olan tüm kesimleredir. Gelin hep birlikte el ele verip bu anlamsız savaşı ve anaların gözyaşlarını sona erdirelim" dedi.

Basın açıklamasından sonra terör örgütü lehine slogan atmak isteyen DTP'lilere polis uyarılarda bulundu. DTP'nin basın açıklaması yaptığı illerde taşkınlık yapması üzerine Mardin'de de DTP'lilerin geçiş noktalarında güvenlik kordonu oluşturuldu.