HABER

DTP'den Ergenekon savcılarına çağrı

DTP'den Ergenekon savcılarına çağrı

ANKARA (ANKA)- DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıları Silopi Belediye Mezarlığı'nda inceleme başlatmaya çağırarak, şu iddilarda bulundu:

" Çok açık ifade ediyorum Ergenekon savcılarını Silopi'ye davet ediyorum. Silopi Belediye Mezarlığı'na davet ediyorum. İddia ediyorum. Orada ; 200 kişinin cesedi var. Kaçırılmış, infaz edilmiş kişilerin cesedi bulunmazsa o zaman Tüncay Güney'in ifadelerine ihtiyaç olmadığı görülür"
Demirtaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, şüpheli firari olarak aranan, Tüncay Güney'in 2001'de çekilen vidyo kayıtlarının gün boyu TV'lerde yayınlanmasına ve TRT'ye konuk olmasına tepki gösterdi.

Demirtaş, Ergenekon Davası'nın birinci dalgasından beri konunun sulandırılmamasını magazinsel hale getirilmemesini, bu kadar hayati bir konunun ciddiyetle ele alınmasını savunduklarını söyledi.

Şüpheli firari olarak aranan Tüncay Güney'in açıklamaları üzerinden; Ergenekon soruşturmasının yürütülmeye çalışıldığını ifade eden Demirtaş,şu ana kadar yapılan gözaltılar ve tutuklamaların hiçselleştirilmeye ve anlamsızlaştırılmaya ve tartışmalı hale getirilmeye çalışıldığını öne sürdü.

-DERS VERME OPERASYONU-
Bu operasyonun bir öc olma operasyonu olduğunu iddia eden Demirtaş, "Hükümetin kendi karşıtlarını tasviye etme, darbe girişimcilerine bir ders verme operasyonudur. Yoksa derin devlet dediğimiz yapılanmayı gerçekten ortaya çıkarmak istiyorlarsa; savcıları ve TBMM'nin oluşturacağı komisyonu da Güneydoğuya davet ediyoruz Biz orada yaşanan trajediyi unutmadık" görüşünü dile getirdi.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön