HABER

DTP'li Demirtaş'tan beraberlik çağrısı

DTP'li Demirtaş'tan beraberlik çağrısı

DİYARBAKIR (İHA) - Demokratik Toplum Partisi (DTP) Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, "Türkiye'nin sorunu bizim sorunumuzdur. Gün birlik olma günüdür, siyasi ve ideoloji günü değildir" dedi.

DTP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl'ı ziyaret ederek, kentin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı. Burada yaptığı açıklamada birlik beraberlik çağrısında bulunan Demirtaş, "Türkiye'nin sorunlarını hep birlikte çözmeliyiz. Bölge milletvekillerimizle parti gözetmeksizin birlik olmalıyız. Gün siyasi ve ideolojik ayrım günü değil, beraber olma günüdür. Siyasetimiz ne olursa olsun birleşmemiz gerekiyor. Bu ülke bizimdir,
hepimizindir. İstanbul da, Trabzon da, Anakara da bizimdir. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var" dedi.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl ise "Bölgede işsizlik ve yoksulluğun artık ortadan kalkması gerekiyor. Bunun içinde tüm siyasi partilere görev düşüyor. Kentimizin en büyük sorunu işsizlik ve yoksulluktur. Tüm siyasi partilerimizden talebimiz bu sorunu çözmeleridir. Ekonomik anlamda bölgemizin kalkınması gerekiyor. Bölge ekonomisi güçlü olursa bölgede huzur hakim olur" diye konuştu.

Geri Dön