HABER

DTP'li gruba polis engeli

İSTANBUL (İHA) - Çağlayan Meydanı'nda Demokratik Toplum Partisi tarafından (DTP) gerçekleştirilmesi düşünülen mitinge yönelik izinsiz bildiri dağıttığı iddia edilen ve aralarında milletvekili Sebahat Tuncel'in de bulunduğu grup, polis engeliyle karşılaştı.

Aralarında DTP'li İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de bulunduğu yaklaşık 40 kişilik grup, 9 Kasım tarihinde Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirilmesi düşünülen mitinge yönelik bildiri dağıtmak için Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Polis ekiplerinin güvenlik önlemi alırken, bildiri dağıtmaya başlayan DTP'li grup bir süre sonra emniyet güçleri tarafından uyarıldı. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Tuğrul Pek, izinsiz bildiri dağıtıldığını, güvenlik şubeye bildiri dağıtılacağına dair bilgi verilmediğini
söyleyerek, gruba dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Ancak uyarıları dikkate almayan grup üyeleri bir süre daha yürüyüşlerine devam etti. Pek'in talimatı üzerine harekete geçen emniyet güçleri, grubun yolunu kesti. Güvenlik güçleri grubun önüne etten duvar örerek bildiri dağıtılmasına izin vermedi. Partililer arasında bir müddet yaşanan telefon trafiğinin ardından grup üyeleri DTP'nin Beyoğlu İlçe binasına döndü.

Basın mensuplarının soruları üzerine Tuncel, "Arkadaşlarımız izin almıştır" diyerek kendilerini izinsiz bildiri dağıtmadıklarını savundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön