HABER

DTP'li Sakık: "Sözlerim çarpıtıldı"

ANKARA (ANKA)- DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, basında çıkan "Meclis dışından bir genel başkanı içimize sindiremiyoruz" sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın "Parlamento dışından Genel Başkan olmaz tartışmasını yürütenler bizdeki eşbaşkanlık sistemini bilmeyen ya da bu demokratik kültürü hazmedemeyenlerdir" şeklinde yaptığı yazılı açıklama üzerine Sakık, görüşlerinin çarpıtılarak yansıtıldığını belirtti.

DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ANKA'ya yaptığı açıklamada, sözlerinin basında yer aldığı biçimde olmadığını kaydetti. Sakık, "Basında çıkan açıklamalarım çarpıtıldı. Ben Meclis dışından bir genel başkanı içimize sindiremiyoruz demedim" dedi.

DTP kongresinde alınan karara saygı duyduklarını söyleyen Sırrı Sakık, Genel Başkanın Meclis içinden olması gerektiği görüşünü kurultay öncesi parti ile de paylaştığını ifade etti.

Bu konuyu Genel Başkan Demirtaş ile de kongre öncesinde görüştüğü söyleyen Sakık, "Ben Genel Başkanımızla polemiğe girmem. DTP Kurultayının aldığı karara da saygı duyuyorum" diye konuştu.

Sakık'ın bir gazetede yer alan "Meclis dışından bir genel başkanı içimize sindiremiyoruz" ifadelerinin ardından DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, yazılı bir açıklama yapmış ve bu değerlendirmeyi eleştirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön