Dubai Vizesi

Dubai vizesi nasıl alınır, Dubai vizesi kaç günde çıkar, Dubai vize ücreti ne kadar? Kimler Dubai vizesi almalıdır? Dubai vizesi konusunda tüm merak edilenler burada..

Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerine seyahat planlayanlar… Dubai’de unutulmaz bir tatil yapmak veya uluslararası bir fuara katılmak için Dubai vizesi almayı düşünenler… Bu haberimiz sizin için.

Eğer siz de Ortadoğu’nun incisi Dubai'ye nasıl vize alınacağınızı merak ediyorsanız, doğru adrestesiniz. Dubai vizesi nasıl alınır, Dubai vizesi kaç günde çıkar, Dubai vize ücreti ne kadar? Kimler Dubai vizesi almalıdır? İşte tüm bu soruların ve merak edilen diğer konuların cevaplarını Vize İşlem Merkezi Genel Müdürü Uğur MERT yanıtlıyor.

Kimler Dubai vizesi almalıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) en büyük, en önemli ve en popüler şehri olan Dubai'ye seyahat edecek olan yolcular, Dubai vizesi konusunu merak etmekte ve en çok bu soruyu yönetmekte.

Öncelikle belirtmek isterim ki, Dubai'ye turistik, ticari veya herhangi bir sebeple gezi planlayan ve bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının Dubai vizesi alması gerekmektedir.

Dubai'ye vizesiz seyahat edebilmeniz için sadece anlaşmalı pasaportlara sahip olmanız gerekmektedir. Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu çerçevede vizeden muaftırlar. Bu vatandaşlar, 180 gün içinde 90 gün konaklama süresini ihlal etmedikleri takdirde Dubai vizesi almalarına gerek bulunmamakta. Aynı şekilde Türkiye’de oturma izni bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının da vize almalarına gerek yoktur.

vize2

Dubai vize başvurularında Konsolosluktan randevu almak zorunlu mu?

Dubai vize başvurusu online olarak gerçekleştirilen bir elektronik vizedir. Başvuru işlemi Dubai Göçmenlik Bürosu üzerinden yapılır. Bu nedenle Büyükelçilik veya Konsolosluklar şahsi vize başvurularını kabul etmemektedir.

Dubai'ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye'de en az altı ay oturma iznine sahip olan yabancı pasaport sahipleri vize başvurularını yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirebilir. Vize İşlem Merkezi, Dubai vizesi başvurusu yapma ve vize işlemlerinizi takip etme konusunda tam yetkili bir seyahat acentesidir. Firmamız her yıl binlerce kişinin Dubai vize başvuru işlemlerini başarı ile sonuçlandırmaktadır.

Dubai vize başvuru işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz? Firmanıza şahsen gelmemize gerek var mı?

Vize İşlem Merkezi aracığıyla yaptığınız Dubai vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek yoktur. Gerekli belgeleri kargo, e-posta hatta WhatsApp aracılığıyla tarafımıza ulaştırmanız yeterlidir. Başvuru belgelerinizi firmamıza ulaştığında, bunları titizlikle kontrol ediyor, varsa eksiklikleri tarafınıza iletiyor, uygun belgeleri bir saat içinde sisteme yüklüyoruz.

Firmamız, vize başvuru sahiplerini ofisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacaktır, ancak iş yoğunluğunuz nedeniyle veya farklı şehirde yaşamanızdan ötürü misafirimiz olamayacaksanız, bu durum başvuru işleminizi etkilemeyecektir. Vize başvurusu için Ankara'ya kadar gelmenize, şahsen başvuru yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Belgelerinizi bize ulaştırmanız yeterlidir.

Dubai vize başvurusu kaç günde sonuçlanmaktadır?

Dubai vize işlemleri ortalama 72 saat (3 iş günü) içinde neticelenmektedir. BAE'de hafta sonu tatili Cuma ve Cumartesi günleridir.

Ayrıca, vize başvuru işlemleri 09.00 - 16.00 saatleri arasında gerçekleşebilmektedir. 16.00'dan sonra yapılacak başvurular ertesi gün işleme alınacaktır.

Son olarak, sömestr tatilleri ve Dubai'de düzenlenen uluslararası fuarlar öncesinde vize başvuru yoğunluğu yaşanmakta, Dubai Göçmenlik Ofisi vize başvurularını daha uzun sürede neticelendirmektedir.

Vize başvurusu yaparken bu hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Vize İşlem Merkezi olarak, seyahat tarihinizden on gün önce vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Dubai acil (express) vize uygulaması bulunmaktadır. Gereği halinde, acil vize başvurusu yaparak 24 saat içinde Dubai vizesi almanız mümkündür. Bu durumda Dubai Göçmenlik Ofisi ilave vize ücreti talep etmektedir.

vize3

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) vizesinin geçerlilik süresi var mı?

Dubai vizesi, onaylandığı tarihten itibaren 58 gün süreyle geçerlidir. Bu süre zarfında, kısa süreli vizeler için 29 gün konaklama hakkınız bulunmaktadır. Uzun süreli vizelerde ise üç ayın sonunda BAE’den ayrılmanız gerekir.

Vize sürenizin dolmasına karşın ülkeden ayrılmamanız durumunda, idari para cezası uygulanmakta, daha sonraki vize başvurularınız olumsuz şkilde sonuçlanmaktadır.

Vize sürenizi Dubai'de uzatmanız ya da yenilemeniz mümkün değildir. Böylesi bir durumda ülkeden çıkış yapıp tekrardan vize başvurusu yapmalısınız.
Özellikle ticari amaçlı yapılan vize başvurularında seyahat planlaması iyi yapılmalı, uygun süreli vize başvurusunda bulunulmalıdır.

Dubai vize ücreti ne kadar? Çocuklar için vize ücretinde indirim söz konusu mu?

Dubai vize ücreti, vizenin süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. 29 günlük tek girişli Dubai Vizesi, 29 günlük çok girişli Dubai Vizesi, 90 günlük tek girişli Dubai vizesi ve 90 günlük çok girişli Dubai Vizesi olmak üzere dört değişik vize başvurusu yapılabilmektedir. Bu çerçevede, Dubai vize ücreti 125 USD ile 700 USD arasında değişiklik göstermektedir.

Dubai Göçmenlik Ofisi, vize başvurularında herhangi bir yaş ayrımını kabul etmemektedir. Çocuklar için hatta bebekler için ödenen vize ücret ile yetişkin bireyler için ödenmesi gerek ücret aynıdır.

18 yaşından küçüklerin yanlarında birinci derece yakınları olmadan Dubai seyahati yapmaları mümkün değildir. Okul gezisi gibi bir etkinlik söz konusu ise, okul yönetimince yapılacak resmi yazışmaların ardından 18 yaşından küçük öğrenciler, yanlarında ebeveynleri olmadan, öğretmenleri gözetiminde Dubai gezisine katılabilirler.

vize4

Dubai'den alınacak vize ile Abu Dhabi veya diğer BAE emirliklerine seyahat etmek mümkün mü?

Dubai vizesi onaylandıktan sonra, 58 gün içerisinde kullanılması gerekmektedir. Bu vize ile ülkeye giriş yaptıktan sonra (kısa süreli vizede) 29 gün konaklama hakkınız bulunmaktadır. Sahip olduğunuz Dubai vizesi ile Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirliğin tümüne (Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu'l Hayme, Sarika, Ummul-Kayveyn) seyahat edebilirsiniz.

Dubai'den geçen bir gemi turuna katıldım. Vize almam gerekli midir?

Gemi turu yapan yolcuların transit Dubai vizesi alması gerekmektedir. Transit vize ile Dubai'de 96 saate kadar konaklamak mümkündür.

Dubai yolcuları neden Vize İşlem Merkezi'ni tercih etmeli?

Vize İşlem Merkezi, on yılı aşkın süredir Dubai vizesi konusunda hizmet vermektedir ve on binlerce kişinin Dubai vizesi almasına yardımcı olmuştur. Vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Deneyimli kadromuz ve güçlü altyapımız sayesinde Dubai vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirmekteyiz. Dubai vize başvurularında %99 başarı oranına sahibiz.

Ankara merkezli bir firma olmamız sebebiyle Büyükelçilik ile sürekli irtibat halindeyiz. Vize mevzuatını yakından takip etmekte, yapılan değişikliklerden çok kısa sürede haberdar olmaktayız.

Firmamız sadece Dubai vizesi konusunda değil; Rusya, Çin, Kanada, Almanya, Fransa ve Nijerya vizesi konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ülke bazlı çeşitli hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Mesela, Rusya vizesi için gerekli olan Voucher belgesi sağlayabiliyor veya Vietnam vize başvurusu için C-1 belgesinin teminini gerçekleştirebiliyoruz. Bunun dışında lüzumu halinde yeminli tercüme veya noter tasdikli tercüme, uçak bileti rezervasyonu, otel rezervasyonu ve seyahat sağlık sigortası temini gibi hizmetleri gerçekleştirmekteyiz.

Tüm vize başvurularınızda Vize İşlem Merkezi’ne güvenebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Kudüs'e girebilmek için İsrail vizesi alman şart, fakat İsrail vizesi alınca da Dubai'ye giremiyordun... Neyse ki BAE hükumeti bu yanlıştan vazgeçiyor. İsrail vizesi olanlar pasaportlarını değiştirmelerine gerek kalmadan Dubai'ye seyahat edebilecekler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler