Düğmeye basıldı!

TFF, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu'nun şike iddiaları üzerine harekete geçti.
Bank Asya 1. Lig takımlarından İstanbulspor'un kulüp başkanı Sarıalioğlu'nun, dün katıldığı bir televizyon programında, takımının 5-0 yenildiği Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında futbolculardan Hakan Korkmaz ve Ali Şen Kandil'in şike yaptığını iddia etmesinin ardından, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın gerekli işlemlerin başlatılması için talimat verdiği kaydedildi.

Yönetim kurulu üyeleriyle fikir alış verişinde bulunan başkan Doğan'ın, yönetim kurulu toplantısını beklemeden bir ara kararla iddiaları incelemek için gelecek hafta içinde şike tahkik kurulunun oluşturulmasını isteyeceği öğrenildi.

Şike tahkik kurulunun görevini tamamladıktan sonra verdiği raporu inceleyecek federasyon yönetiminin, gerekli görmesi halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağı, ayrıca gerekli disiplin cezalarını vermesi için de raporu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) göndereceği belirtildi.

İSTANBULSPOR GÖRÜŞME ODASINA!
Öte yandan Futbol Federasyonu, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu'nu görüşmeye çağırdı. İstanbulspor'un, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a 5-0 yenilmesinin ardından, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu tarafından ortaya atılan şike iddiaları üzerine, Futbol Federasyonu derhal harekete geçti ve
bilgilerine başvurmak üzere Sarıalioğlu'nu bugün görüşmeye davet etti.

Federasyondan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İstanbulspor Kulübü Başkanı Sarıalioğlu'nun, iki futbolcularının arkadaşlarına şike teklifinde bulunduğuna yönelik iddiaları, federasyonumuzca en kısa sürede ve çok yönlü olarak araştırılacak, soruşturulacak, değerlendirilecektir. Ancak, 9 Mart 2008'de oynanan bu karşılaşmayla ilgili iddiaları, medyadan önce Futbol Federasyonu'na iletmek ve aradan 18 gün geçmesini beklemek yerine derhal bildirmek, daha duyarlı ve daha şık bir yönetici sorumluluğunun da gereğidir."