HABER

Düğün kana bulandı

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir'de bir düğünde çıkan kavgada, 6 kişi yaralandı.

Olay, 71 Evler Mahallesi Ilgazlı Sokağı 39 numaralı düğün evinde meydana geldi. Murat Dal (20), bir yakınının düğününde akrabası Yaşar E.'yi (14) sağ elinden Haydar Y.'yi (18) de omuzundan bıçakladı. Bunun üzerine büyüyen kavgada, Murat Dal'ın dayısı Ahmet Dal (39) ise av tüfeğini ateşledi. Tüfekten çıkan saçmalar, Erol Çelik (43), Derya Gölfidan (19), Sevgi Gölfidan (38) ve E.Gölfidan'ın (15) yaralanmasına neden oldu. Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan yaralılardan Erol Çelik, ortopedi servisinde tedavi altına alındı. Diğer yaralılar ise ilk müdahalenin ardından taburcu edildi.

Yaralı Gölfidan Ailesi'nin fertleri, Murat ve Ahmet Dal'ın düğün evini basarak, üzerlerine kurşun yağdırdıklarını ileri sürerken, "Eve girer girmez bize saldırdılar. Yere yatmasaydık hepimiz ölecektik" diye konuştular.

Bu arada, polis, sanıklar Murat ve Ahmet Dal'ı olaydan kısa süre sonra yakalayarak gözaltına aldı. Soğukkanlılığıyla dikkati çeken Murat Dal, "Evimizi taşladılar. Dayım tüfeğini ateşledi. Ben de bir kaç kişiyi bıçakladım. Elimden kurtuldular. Yoksa hepsini vuracaktım" dedi.

Tüfeğini korkutmak amacıyla ateşlediğini söyleyen Ahmet Dal ise düğünde gençler halay çekerken kızının dövülmesi üzerine olayların patlak verdiğini ifade etti. Sorguları tamamlanan sanıklar, adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön