Düğün magandaları tüfekleriyle dehşet saçtı

Amasya’nın Taşova ilçesinde düğün magandaları, balkonunda insanların bulunduğu evin bacasına tüfeklerle ateş açtı.

Edinilen bilgiye göre, Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde yapılan bir düğünde yasak olmasına rağmen silahlı bir grup, içinde insanların bulunduğu düğün evinin bacasına rastgele ateş etmeye başladı.

Defalarca evin bacasına ateş açan magandalar, evin balkonunda ve içinde bulunan insanlara aldırış etmeden ateş etmeye devam etti. Korkan bir çocuk silahların önünden geçerek eve doğru kaçarken, şahıslar kendilerini uyaran yaşlı kadının uyarılarına da aldırış etmedi. Yaşananlar kameralara da yansıdı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
bırakın bu ayakları. bu yörelerde böyle bir gelenek vardır. bir evden gelin çıkarılırken bu yapılır. sanki evdekileri taramışlar havası estirmeye çalışmayın. tuvalette nasıl davranacağını bilmeyen adamların belinde bile silah var, beş para etmez adamların belinde silah var. bırakın da adam köyünde istediği gibi hedefe atış yapsın.
doğuda olsa barbar , aslında hep vardı bu ama medya yenı yenı gosterıyor :)
BÖYLE GELENEK GÖRENEĞİ ................... ANLAYAN ANLADI
hayvanlarrrr
akcakaltrabzon.. bu işin müslümanlıkla ne alakası var. aklınca kinaye yapıyorsun. sen müslüman değilmisin. islammı emrediyor böyle davranmayı
Hayır onlar,inançlı,muhafazakar müslüman kardeşlerimizdir.hayvan diyemessiniz..ayıp olur.
geri zekalılar
İşte T.C. Savcılarına açık ihbar, her şeye dava açan savcılar için delil de ortada şüpheliler de, ne duruyorlar ki?
sikayete bagli suc degil bu .. meskun mahalde atesli silah kullaniyorsun sikayete gerek yok islem yapilabilir
ortada şikayet yada ihbar yok....
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEMEYE DİLİ EL VERMEYEN VATAN HAİNLERİ GİBİ NE T.C T.C YAZIP DURUYOSUNUZ KARDEŞİM, BURASI ANLI ŞANLI TÜRKİYE CUMHURİYETİ... BİN YILLIK TÜRK DEVLETİ.
geri zekalılar
Bu geri zekalılar düğüne gidip hediye olarak bu mermilere verdiği paraları verseler düğün sahibinin işine yarar. Ama adama bir de onlar zarar açıyorlar. Gereken cezayı vermesi lazım yetkililerin bu yetkiyi de aslında köy muhtarlarına verilecek bir şey olduğu zaman onun yakasına yapışılacak
ibrahim1852...silah atmak yiğitlik ve eğlence anlayışı değildir..ve, o geleneğin bırakılması gerekir..o atılan saçmalar, senin anana, bacına, kardeşine gelse ve hayatlarını kaybetseler, aynı düşüncelerini söyleyebilecek misin?
taşova ladik buralar böyle
GÜNEYDOĞUDA KELEŞLERLE DÜĞÜN YAPILIYOR NERDE POLİS JANDARMA ??????
yontulmamış kütüklerde eğlence anlayışı böyle işte,köpek kovalasa arkasına bakmadan kaçarlar ama silah geçtimi ellerine hepsi erkek,cahil herifler
dikkat ederseniz balkonda atatürk resimli türk bayrağı var.
Taşova Cumhuriyet Başsavcılığına ve Jandarma Bölük Komutanlığına suç duyurusunda bulunuyorum. Meskûn mahalde silah atan bu kişiler hakkında derhal soruşturma açılmasını ve silahlarına el konulmasını talep ediyorum.
buradan degil karakola git
bırakın bu ayakları. bu yörelerde böyle bir gelenek vardır. bir evden gelin çıkarılırken bu yapılır. sanki evdekileri taramışlar havası estirmeye çalışmayın. tuvalette nasıl davranacağını bilmeyen adamların belinde bile silah var, beş para etmez adamların belinde silah var. bırakın da adam köyünde istediği gibi hedefe atış yapsın. ask
BALKONA GEÇ SEN BALKONA
bu aptalca,gerizekalica gelenek maalesef ulkemizin pekcok bolgesinde koylerde surekli var ve halen de devam ediyor....engellemek cok basit jandarma koyun muhtarına diyecek ki her koy dugununun kamera cekimini istiyorum....zaten tum dugunlerde yapiliyor yoksa da bile jandarma saglayacak bunu....her koye ekip gonderme sansi yoksa tabi....ama nedense cok basit bu onlem alınmıyor.....cehalet,vurdumduymazlık,insan hayatına deger verilmemesi....ve tabiki gorevlilerin,yetkililerin gorevlerini suistimal etmeleri veya herhangi bi nedenden-nedenlerden dolayı bilincli olarak yapmamalari.....YAZIK!!!!!!!
her köy düğününde olan eğlence modeli ...
O ateş açtığınız bayrağın altında kalın inşallah....Ard niyet yoksa istisna..
yazık hemde çok yazık..daha kaç canın ölmesi gerekiyor acaba? her eline silah alan kendini dev aynasında görüyor maalesef..
ŞEREFSİZLER ORDUSU BUNLAR İNSAN OLAMAZ. BUNLAR YEZİT YA
eğlence anlayışına bak.
silahla adam oluryorlar..
silhla eğlencemi olur allahın cahilleri bu yüzden kaç kişiler öldü bu nasıl bir gelenek lanet olsun böyle saçmalıklara insan gibi eğlenmesini nezaman öğreneceksiniz.devletin buna el atıp böyle cahillikleri en ağır şeki,lde cezalandırması gerekir.böyle kepazelikler dünyanın hiç bir yerinde yok insanlarımız hala mağra devrinde yaşıyor
Bu yaz bi akrabamın kır düğünündeydim. bölgede jandarmanın yetki alanındaydı. Düğüne gelen araçlar yolları tıkayınca trafik felç oldu ve jandarma gelerek kimisine para cezası yazarak yollları açtı. Jandarma yolu açarken düğün yerinde havaya silahları ile ateş açanlar oluyordu. Düğündeki piyanist çalmayı durdurarak şu anonsu yaptı. Havaya ateş açmayın jandarma burada :) Ama gene gecenin karanlıgında ateş edenler oldu. Sıkıntı ise şu , jandarma bu olayı normal bi olay olarak karşılıyor sanırım ki kim ateş ediyor diye bakmaya bile gerek duymadı.
en güzel eğitim cezadır.ver cezayı duyur kerkese bak bakalım oluyormu yine
Bir Amasyalı olarak bizim buralarda köylerde düğünlerde silah çok atılır. Özellikle Karakola uzak köylerde. Kimisi havaya atar, Kimi öküzde vardırki evin saçaklarının altına geçip saçakları parçalar kimisi ağaçları hedef tahtası yapar kimiside bunlar gibi bacaları. Bunun Gelenek görenek örf adet hiçbirisi ile alakası yok. Mermiye vereceği parayı gelinle damada versede hiç değilse bir işe yarasa. Bu tamamen cahillik.
Diğer Haberler