Düğünde havaya açılan ateş canından etti!

Uşak'’ın Ulubey İlçesi Omurca Beldesi'’nde düğünde yaşanan olay iki arkadaşın hayatını kararttı.

Düğünde havaya açılan ateş canından etti!

Arkadaşının silahından çıkan kurşunla yaralanan şahıs kurtarılamadı. Edinilen bilgiye göre; Olay dün gece Omurca Beldesi’nde gece 00:30 sularında meydana geldi.

Belde parkında yapılan düğünde gecenin ilerleyen saatlerinde düğüne katılanlar havaya ateş etmeye başladılar. Bu esnada 18 yaşındaki C. D. pompalı tüfek ile havaya ateş etmek istedi, tüfeğin tutukluk yaptı. C. D. sıkışan mermiyi çıkarmak isterken tüfek ateş aldı ve saçmalar 21 yaşındaki arkadaşı Sali Kacar'ın karın bölgesine isabet etti. Sali Kacar kanlar içinde yere yığıldı.

Ağır yaralanan Sali Kacar, düğüne katılanlar tarafından araçla Uşak'a doğru yola çıkarıldı. Omurca kavşağında yaralı Sali Kacar ambulansa alınarak Uşak Özel Öztan Hastanesi’ne kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan Sali Kacar yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Arkadaşının ölümüne sebep olan C. D. jandarma tarafından gözaltına alındı.

Sali Kacar'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. C. D. ve Sali Kacar'ın ikisinde atları çok sevdikleri ve Omurca Atlı Cirit Kulübünde at bindikleri belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
daha önceki gün, başka bir düğünde evin çatısına, milletin gözü önünde ateş ediliyor ve insanlar sağa sola kaçışıyordu.. Bazı arkadaşlarda bu durumun normal olduğunu, gelenek ve görenek olarak yorumluyordu. Alın size bir gelenek daha..Allah rahmet eylesin..
köyde yada beldede düğünde silah atılıyor diye jandarmaya ihbar et ama jandarma kalkıp gelmiyor bile. o beldenin köyün muhtarı belediye başkanı vs. kankası çünkü
Diğer Haberler