Dünden bugüne Yassıada Demokrasi ve Özgürlükler Adası belgeseli

Türk demokrasi tarihinde 'kara bir leke' olarak anılan 27 Mayıs 1960 darbesi, 60. yılında demokrasi ve özgürlük konusunda ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak hizmete sunulması için törenle açılacak olan Yassıada'da yaşananlar bir belgesel halinde basınla paylaşıldı.

Cumhuriyet tarihinin en karanlık dönemlerinden birine ev sahipliği yapan ve bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle açılacak olan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın ilk ziyaretçileri basın mensupları oldu.

Müzenin içinde dev ekranda ziyaretçilere, o dönem Türk siyasi tarihinde ve Yassıada'da yaşananların anlatıldığı "Dünden Bugüne Yassıada" belgeseli izlettirildi. (İHA-AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Hele Reis Lozan ve Ege Adaları ile ilgili Belgeleri bir Yayınlasın.. O vakit Birbir dökülsün meydana Kimin Kim Neyin Ne olduğu.. Maskeleri Düşmesin diyede her haltı yemekten de kaçınmazlar.. Düşecek Maskeleride Kalmadı Zaten. Yüzsüz ve pişkince davranıyorlar artık..
Ada açılışına giden iktidar ortağının ruhani lideri değilmiydi 27 mayıs askeri darbecilerinin bildirisini okuyan albay...gülermisin ağlarmısın.bugünkü basın özgürlüğü ile dp zamanındaki aynı.muhalefete asla yaşama şansı vermeyen basına özgürlük vermeyen despot anlayış hiç değişmemiş sanki.Tek parti dönemini eleştirenler kendileri iktidara gelince daha beterini yapıyorlar.bu mudur demokrasiniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler