HABER

Dünya Bankası'ndan kredi

Dünya Bankası, İller Bankası ile yapacağı anlaşma çerçevesinde, 13 belediyenin su, atık su ve kanalizasyon sorunlarının çözümü için 275 milyon dolar kredi verecek.

13 belediyenin altyapı projelerinin finansmanını içeren "Belediye Hizmetleri Projesi" kredi anlaşması, yarın Hazine Müsteşarlığı'nda imzalanacak.

İller Bankası adına Genel Müdür Hidayet Atasoy'un imzalayacağı anlaşma çerçevesinde belediyelere, 5 yıl ödemesiz 17 yıl vadeli kredi sağlanacak.

Belediyelere yüzde 2-2.50 arası değişen faiz oranlarıyla söz konusu krediyi kullandıracaklarını belirten Atasoy, söz konusu anlaşmadan sonra diğer bazı belediyeleri kapsayan ikinci paket için çalışmalara ve görüşmelere başlayacaklarını bildirdi.

Kredi için "belediyenin gelişme trendi, projelere olan ihtiyacı ve krediyi geri ödeme kabiliyetini" esas alarak seçim yaptıklarını ifade eden Atasoy, "Biz verilen krediyi geri ödeyebilecek belediyeleri seçtik. Ancak, bölgesel anlamda herhangi bir ayrımcılık yapmadık. Bizim kriterlerimize uygun belediyeler sürece dahil edildi"diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler