HABER

Dünya Bankası'nın Türkiye Direktörü Ulrıch Zachau

ANKARA (İHA) - Dünya Bankası Yönetimi, Ulrich Zachau'yu Avrupa ve Orta Asya Başkan Bölgesi'nde (ECA) Türkiye Ülke Direktörü olarak atadı.

Dünya Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ulrich Zachau'nun Avrupa ve Orta Asya Başkan Bölgesi'nde Türkiye Ülke Direktörü olarak atandığı bildirildi.

Alman vatandaşı olan Zachau, 1988 yılında Dünya Bankası'na katıldı. O günden bu yana Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Karayip ülkelerindeki Dünya Bankası operasyonlarında finans ve araştırma alanlarında çalıştı. Son görevinde ise Banka'nın Latin Amerika ve Karayipler Bölgesi altında Strateji ve Operasyonlar Direktörlüğü'nü yaptı.

Zachau, Avrupa ve Orta Asya Bölgesi'ne 15 Ocak 2007 tarihinde katılacak. Münih Üniversitesi'nden ekonomi ve matematik dallarında lisans diplomalarına, aynı üniversiteden ekonomi yüksek lisans diplomasına ve bir Rhodes bursiyeri olarak Oxford Üniversitesi'nden ekonomi doktora diplomasına sahip olan Zachau, Dünya Bankası'ndan önce McKinsey and Co firmasında çalıştı ve Bonn Üniversitesi'nde ekonomi dersleri verdi. Zachau, Nancy J. Walker ile evli ve 2 çocuk babası. Almanca, İngilizce, İspanyolca biliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön