HABER

Dünya basınından "Erdoğan" yankısı

Dünya basınından "Erdoğan" yankısı

Ankara - Yunan devlet televizyonu NET, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Davos'ta, "Gezegendeki çok kişinin söylemek istediklerini dile getirdiği" yorumunu yaptı.

Net, İsviçre'nin Davos kentinde dün yapılan panelde yaşananlara öğle haber bülteninde geniş yer verdi. Oturuma ilişkin gelişmeleri Anadolu Ajansı'nı kaynak göstererek izleyicilerine aktaran NET, ayrıca İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarından bazı bölümlerini, görüntü eşliğinde yayımladı.

Peres'in "Gazze'deki katliamı savunmasına" Başbakan Erdoğan'ın gösterdiği tepki, İran basınının ana gündem maddesini oluşturdu. Başbakan Erdoğan'ın, Davos'taki konuşmasını kendi sesinden kesintisiz olarak veren televizyonlar, Erdoğan'ın konuşmalarını izleyicilerine Farsça alt yazıyla duyurdu.

Başbakan Erdoğan'ın, "Türkiye'nin büyük bir devlet ve barış için önemli bir aktör olduğu" mesajını muhataplarına ilettiği yorumu yapılırken, Erdoğan'ın "Yahudi karşıtlığına değil, katliam karşıtlığına" vurgu yaptığı değerlendirmesinde bulunuldu.

Değerlendirmelerde, "Müttefiki bir ülkeden bu şekilde tepki almasının İsrail için büyük bir yenilgi olduğu" görüşü de savunuldu.

Rus Vesti televizyonunun internet sitesinde, "Erdoğan, Peres ile katıldığı toplantıyı terk etti" başlığıyla yayımlanan haberde, Erdoğan'ın oturumdan ayrılma anının görüntülerine yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön