Dünya Şampiyonası'na Nevşehir'li atlet

NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehirli atlet Semih Yıldız, Kütahya'da yapılan Liseler Arası Kros Final Müsabakaları'nda 5.'lik elde ederek milli takım kadrosuna girmeyi başarmasının ardından Nisan ayında Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.
Çalışmaları Antrenör Resul Köstekçi nezaretinde Nevşehir Belediye Spor Kulübü'nde sürdüren Semih Yıldız, Diyarbakır'da gerçekleştirilen Türkiye Liseler Arası Kros Yarı Final Müsabakaları'nda elde ettiği 1.'lik derecesinin ardından Kütahya'daki final müsabakalarında da 5. oldu. Elde ettiği derece ile Türkiye Kros Milli Takımı'na seçilen Semih Yıldız, 22-27 Nisan 2008 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak olan Dünya Liseler Arası Kros Şampiyonası'na katılacak.

Dünya Şampiyonası'na katılabilmek için uzun süredir büyük bir çaba gösterdiğini ve bu onuru yaşamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Semih Yıldız, Nevşehir'i ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Hedefinin altın madalya ile Türkiye'ye dönmek olduğunu ifade eden Yıldız, "Gayem, şanlı Türk bayrağımızı Dünya Şampiyonası'nda dalgalandırarak, İstiklal Marşımızı herkese dinletmek. Bunun için çok çalışıyorum ve kendime güveniyorum. Altın madalya ile dönerek bana güvenleri mahcup etmeyeceğim" dedi.

Nevşehir Belediyespor Antrenörü Resul Köstekçi ise geçtiğimiz yıldan bu yana Semih'e Dünya Şampiyonası'na katılması için yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını ve bunu başardıkları için mutlu olduğunu söyledi. Atletizm dalında Türkiye'yi yurt dışında temsil edecek olan ilk Nevşehirli sporcu olacak olan Semih Yıldız'a çok güvendiğini ifade eden Köstekçi, "Semih öyle inanıyorum ki, bir madalya ile ülkemize dönecek. Bunun için önümüzde bir kamp dönemi var. Bu kampı biz Nevşehir'de gerçekleştirmek istiyoruz. Bu Semih için daha faydalı olacaktır" diye konuştu.