SPOR

Dünyaca ünlü espor oyuncusu Faker'ın aldığı maaş orataya çıktı!

Gelmiş geçmiş en iyi League of Legends oyuncusu olarak gösterilen Faker'ın aldığı maaş belli oldu.

Dünyaca ünlü espor oyuncusu Faker'ın aldığı maaş orataya çıktı!

Espor oyuncularının aldıkları ücretleri ortalama olarak bilsek de yıldız kategorisindeki oyuncuların aldıkları bireysel maaşları bilmiyoruz.Eğer bir oyuncu üç kez League of Legends World Championships kazandıysa ve bunların tamamında en değerli oyuncu seçildiyse şüphesiz elde ettiği gelir merak konusu olur.

Lee "Faker" Sang-hyeok 2013 yılından beri sayısız başarı elde etmiş bir esporcu. Peki böyle bir oyuncu ne kadar kazanıyor olabilir?

Konu ile ilgili eski bir Starcraft oyunucusu olan Yellow bildiklerini bir TV şovunda paylaştı. Açıklamaya göre Faker, turnuva ödülleri hariç sadece SKT'den yıllık 3 milyon dolar maaş alıyor.

Yellow'a göre Faker'ın yıllık maaşı 3 milyon dolar bu rakam belki halen dünyanın en çok kazanan sporcularına göre bir hayli az ancak Esporun geldiği boyutu anlamak için oldukça ciddi bir rakam.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Ne kadar gereksiz genç varsa e-spor tutkunu. Bu neo-futbolperest tayfa hayatının en verimli dönemini oyun yayınlarını ve oyun literatürünü takip etmekten başka şeylere bakamıyorlar. Yazık.
Ağla
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler