HABER

Dünyada en fazla Omicron vakası İngiltere'de görüldü! Vatandaşlarına ülkeyi 'terk edin' çağrısı

Dünyada Omicron varyantına bağlı vaka artışları endişeye yol açtı. Omicron'a bağlı İngiltere'deki "ciddi ve benzeri görülmemiş" vaka artışı nedeniyle Kuveyt, ülkedeki vatandaşlarına ülkeden ayrılmalarını tavsiye etti.

Dünyada en fazla Omicron vakası İngiltere'de görüldü! Vatandaşlarına ülkeyi 'terk edin' çağrısı

Omicron varyantıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dünyada en fazla Omicron varyantının görüldüğü İngiltere'de varyanta bağlı vaka artışı nedeniyle Kuveyt, vatandaşlarına ülkeden ayrılması yönünde çağrıda bulundu.

İSRAİL, ABD VE İNGİLTERE'DE ÖLENLER OLDU

Kuveyt'in Londra Büyükelçiliği, İngiltere'de Omicron vakalarındaki "ciddi ve benzeri görülmemiş" artış nedeniyle Kuveyt vatandaşlarına ülkeden ayrılmalarını tavsiye etti.

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) "Endişe Verici Varyantlar" arasında sınıflandırdığı Omicron varyantından sadece İsrail, ABD ve İngiltere'de ölenler oldu.

OMICRON VAKALARININ EN ÇOK GÖRÜLDÜĞÜ ÜLKE İNGİLTERE OLDU

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), 29 Aralık'ta yaptığı açıklamada, ülkede vakaların yüzde 90'ından fazlasının Omicron varyantı kaynaklı olduğunu bildirmişti.

UKHSA, Omicron'un halihazırda açık ara baskın varyant olması sebebiyle 31 Aralık'tan itibaren bu varyanta özel günlük güncellemelerin yapılmayacağını belirtmişti.

Ülkede 30 Aralık'ta 19 bin 544 yeni Omicron vakası tespit edilmiş, bu tarih itibarıyla toplam Omicron varyantlı vaka sayısı 229 bin 666'ya ulaşmıştı.

İngiltere'de 31 Aralık'ta ise 189 bin 846 Kovid-19 vakası tespit edilmiş, bu rakam "salgının başlangıcından bu yana en yüksek vaka sayısı" olarak kayda geçmişti.

Kaynak: AA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler