HABER

Dünyanın en güvenli mobil iş istasyonları

Yeni ZBook mobil iş istasyonları , çarpıcı VR deneyiminin yanı sıra dünya sınıfı inovasyonları da sunuyor.

Dünyanın en güvenli mobil iş istasyonları

HP, HP Z masaüstünün gücünün hafif mobil tasarım içerisinde sunulduğu HP ZBook mobil iş istasyonları çözümlerini duyurdu. Bu çözümler içerisinde ödüllü ekran teknolojisi, 3D ekran kartları ve sunucu sevisinde işlemci gücü yer alıyor. HP, bu yeni iş istasyonu ailesi ile film yapımcılarına, tasarımcılara, sanatçılara, kaşiflere ve vizyoner düşünürlere dünya sınıfı inovasyonu sunmaya devam ediyor.

HP, dördüncü nesil ZBook iş istasyonlarını birkaç yeni güvenlik özelliği ile daha da güçlendirdi. Bu özellikler içerisinde HP Sure Start Gen3, endüstrinin kendi kendini iyileştiren ve kapsamlı şifreleme kullanan ilk PC BIOS, güçlü kimlik doğrulama, malware koruma, veri koruma, kimlik koruma, tehdit tespiti ve tehditlere yanıt gibi özellikler bulunuyor.

HP ayrıca, müşterilerin stil ve esneklikten ödün vermeden amaçlarını gerçekleştirebilmelerini sağlayan dinamik ve yüksek performanslı cihazlar da geliştiriyor. Sanal gerçeklik teknolojisi için HP’nin yeni iş istasyonlarından bir model, çalışmaları sanal gerçeklik deneyimi içerisinde görselleştirecek şekilde konfigüre edilebiliyor. Sanal gerçeklik, eğlence parklarından otomotiv sektörüne kadar birçok alanda stratejik önem kazanırken HP de 2016 yılında VR teknolojisine hazır güçlü masaüstü iş istasyonlarının satışına başladı.

HP ZBook Studio

HP’nin premium mobil iş istasyonu olup film yapımcıları, mimarlar ve mühendisler gibi kreatörler için tasarlandı ve 16,5 saate kadar pil ömrü sunuyor. HP ZBook Studio, bir masaüstü iş istasyonundan alınabilecek üstün performansı şık, modern ve çarpıcı mobil tasarım içerisinde sunuyor. Özenle işlenmiş tam alüminyum, elmas kesmeli kenarlara sahip iş istasyonu, HP DreamColor 4K UHD ekran ile %100 Adobe RGB desteği de sunuyor. 18mm kalınlığı ve 2,08 kg ağırlığı sayesinde dünyanın ilk dört çekirdekli Ultrabook iş istasyonu deneyimini yaşatıyor. Bu iş istasyonunda sunucu seviyesinde güçlü Intel Xeon veya 7. nesil Core işlemciler, NVIDIA Quadro profesyonel ekran kartları ve 2TB’ye kadar depolama, çift HP Z Turbo Drives ile tam 40 Gb/s bant genişliğini destekleyen çift Thunderbolt 3 port bulunuyor.

HP ZBook 17

HP’nin tam gücünü ve performansını sergiliyor. En son Intel Xeon veya 7. nesil Core işlemci seçenekleri ile donatılan bu iş istasyonunda ise NVIDIA Quadro veya AMD RadeonPro ekran kartları, 4 TB’ye kadar depolama, çift Thunderbolt 3 port ve dahası bulunuyor. HP ZBook 17 aynı zamanda sanal gerçeklik içeriklerini iki ekran kart seçeneği üzerinde 90 FPS VR olarak sunabilecek şekilde, optimum güç ve ekran kartlarıyla konfigüre edilebiliyor.

HP ZBook 15

NASA tarafından Uluslararası Uzay İstasyonu üzerinde bilim ve keşfin sınırlarını aşmak amacıyla kullanılıyor. 120.000 saatlik testten geçen HP ZBook Mobil İş İstasyonları, yoğun iş yüklerini karşılayabilmesi için Intel Xeon veya 7. nesil Core işlemciler, 3 TB’ye kadar depolama ve NVIDIA Quadro veya AMD RadeonPro ekran kartları ile donatıldı. HP, Adobe ve Autodesk gibi önde gelen yazılım ortaklarının en önemli uygulamalarında optimum deneyim sunabilmek için gelişmiş test ve performans ölçümleri yapıyor.

HP ZBook 14u

HP’nin en küçük ve hafif mobil iş istasyonları ndan biri. Bu Ultrabook iş istasyonu 22mm kalınlığa ve 1,6kg ağırlığa sahip ince bir tasarım içerisinde sıra dışı güç ve ekran özellikleri sunuyor. Etkileyici tasarımına ek olarak bu iş istasyonunda, opsiyonel dokunmatik özelliğine sahip 14’’ diyagonal FHD ekran, 2GB video belleğine sahip AMD FirePro 3D ekran kartları, en son 7. nesil Intel Core işlemciler, 32GB’ye kadar hafıza ve 2TB’ye kadar depolama bulunuyor. Bunların yanı sıra, bu iş istasyonları önde gelen yazılım uygulamaları için de sertifikalandırıldı. Bu sayede kullanıcılar birçok uygulamada daha hızlı bir şekilde çalışabiliyor. 15’’ diyagonal ekrana sahip bir Ultrabook iş istasyonuna ihtiyaç duyan müşteriler ise HP ZBook 15u iş istasyonunu tercih edebilir.

HP ZBook Mobil İş İstasyonları aynı zamanda, ön yüklü bir şekilde uzaktan çalışma için HP Remote Graphics Software; optimum performans için HP Performance Advisor ve güvenilir, hızlı ağ performansı için HP Velocity ile geliyor. ZBook Mobil iş istasyonları ayrıca ISV sertifikasına sahip olup ordu-standartlarındaki testlerden de geçmiştir.

Türk Telekom K8 (2017) görücüye çıktı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön