Dünyanın en iyi "senfonik karışımı" CRR'de

İSTANBUL (ANKA) - Dünyanın en iyi senfonik müzik topluluğu olarak bilinen Viyana Filarmoni ile dünyanın en eski ve prestijli orkestralarından Berlin Filarmoni Orkestrası üyelerinin bir araya gelmesiyle oluşan "Viyana-Berlin Filarmonik Dostları" 6 Mart Perşembe günü Cemal Reşit Rey'de konser verecek.

Türkiye'de ilk kez konser verecek olan ve klasik müzik severler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak gösterilen Orkestra Rossini, Vivaldi, Schubert ve Çaykovksi'nin eserlerini seslendirecek. Dinleyicilerin ve uluslararası müzik eleştirmenlerinin gözünde liderlik için yarışan, "Viyanalılar'ın yumuşak zerafeti ile Berlinliler'in çekici asaletini birleştiren" Viyana-Berlin Filarmani Dostları konserinin bilet fiyatları 24 YTL ile 29 YTL arasında değişiyor.

-"VİYANA-BERLİN FİLARMONİK DOSTLARI"-

CRR'de 6 Mart'ta ise uluslararası müzik eleştirmenlerine göre, bir numara için yarışan Viyana ve Berlin Filarmoni orkestraları sahne alacak. Berlin Filarmoni Orkestrası'nın şefi Simon Rattle 50. doğum gününde, Viyana ve Berlin orkestralarının ortak bir konserini yönetmek istemesiyle iki orkestra biraraya geldi. Rattle'ın girişimi olumlu sonuçlanınca devam etmesi istendi. İki orkestranın en iyi müzisyenlerinin bir araya gelmesiyle "Viyana-Berlin Filarmonik Dostları" fikri ortaya çıktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler