HABER

Dünyanın en küçük rakısı Guinness adayı

ANTALYA (İHA) - Bir içki firması tarafından üretilen ve dünyanın en küçük rakısı unvanını almak için Guinness rekorlar kitabına başvurulan 2.5 cm boyundaki rakı şişesi Antalya'da açılan 13. Akdeniz Yiyecek, İçecek Fuarı'nda tanıtılmaya başlandı. Bu alanda Guinness rekorlar kitabına kayıtlı içki şişesinin 3 cm boyundaki bir şarap şişesi olduğu bildirildi.

Antalya'da açılan 13. Akdeniz Yiyecek, İçecek Fuarı ilginç rekor denemelerine de ev sahipliği yapıyor. Burgaz Alkollü İçecekler Firması tarafından üretilen 2.5 cm boyundaki rakı, dünyanın en küçük içki şişesi olmaya aday. Expo Center'da sergilenen 2.5 santimetrelik rakı, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Burgaz Akollü İçecekler Sanayi Bölge Müdürü Çakın Yüksel, "Aldığımız bilgilere göre dünyanın en küçük şişesi 3 santimetrelik şarap şişesi. Biz de rakıyı dünyaya daha iyi nasıl tanıtırız diye düşündük ve dünyanın en küçük rakı şişesini yapmaya karar verdik. Bu şişe Guinness rekorlar kitabına kayıtlı 3 santimetrelik şarap şişesinden daha küçük ve 2.5 cm boyunda. Bu, İstanbul'da yaklaşık 1 haftalık bir çalışmada üretildi. Fuarın hemen ardından Guinness rekorlar kitabına resmi başvuruda bulunacağız. Guinness'e girdikten sonra bu şişelerden hatıra amaçlı olarak piyasaya sürebiliriz" diye konuştu.

Guinness adayı minik şişe, 24 Şubat tarihine kadar Expo Center fuar alanında sergilenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler