Dünyanın en yaşlısı bir Uygur kadın

Çin'in kuzeybatısındaki Şincan (Xinjiang) Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan 127 yaşındaki bir Uygur kadının dünyanın en yaşlı kişisi olduğu bildirildi.

Yerel medyanın haberine göre, Ali Mihan isimli Uygur kadın, Kaşkar şehrinin Shule kasabasında 25 Haziran 1886 yılında doğdu. Şincan Günlüğü gazetesinin haberine göre, sağlık durumu iyi olan Mihan, dünyanın en yaşlı kişisi ünvanını ülkenin güneyindeki Guangxi'de yaşayan Luo Meizhen'ın Temmuz ayında hayatını kaybetmesiyle aldı.

Halen dünyanın en yaşlı kişisi ünvanı için global akreditasyon bekleyen Ali Mihan, çocukları seviyor ve şarkı söylemekten hoşlanıyor. Ayrıca yıl boyunca soğuk su içme alışkanlığını ise sürdürüyor.

Shule'da 100 yaşının üzerinde 8 kişinin yaşadığı da kaydedildi.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
GÜNÜMÜZÜN TEKNOLOJİSİ TAZE YİYECEK ÇEŞİTLİLİĞİ TEMİZ SU BULMA İMKANLARI İLE VARLIKLI İNSANLAR BİRKAÇ YÜZ YAŞINA KADAR SAĞLIKLI YAŞAYABİLİR(TEMİZ VE TAZE YİYECEKLER İLE VÜCUT AĞIRLIĞINA GÖRE DÜZENLİ TÜKETİLEN TEMİZ SU TÜKETEREK İLAÇLAR-VİTAMİNLER-HORMONLAR-KAS YAPICI MADDELER TÜKETEREK-KATARAK,ORGAN AMELİYATLARI-GEN TEKNOLOJİSİ-İŞİTME AYGITLARI DESTEĞİ İLE) BİRKAÇ YÜZYIL SONRA VARLIKLI İNSANLAR İÇİN 1000-1500 YAŞ ARASI YAŞAM NORMAL SAYILACAKTIR
Diğer Haberler