Dünyayı aldatan fotoğraf

Nevruz kutlamaları olaylı geçti. Birçok ilde kutlamalar şenlikler şeklinde yapılmasına rağmen, bazı illerde olaylar çıktı. Ancak Van'daki olaylar sırasında kameralara yansıyan bir görüntü dikkat çekiciydi. Polisin müdahalesi sonrasında Van sokaklarında büyük bir karışıklık yaşandı. Olaylar sırasında yer yatan iki gösterici vardı.

Olayları izleyen tüm basın mensupları yerde yatan ikişinin ölü veya yaralı olup olmadığını bilmiyordu... Ancak olayların ardından yerde yatan iki gösterici tüm meyda tarafından görüntülendi. Tam bu sırada Van'daki olaylarda 2 göstericinin öldüğü haberleri gelince, yerde yatan iki göstericinin öldüğü sanıldı.

*

Bu anı fotoğrlayan sadece Türk basın mensupları değildi. Nevruz kutlamaları izleyen yabancı basın ajansları da bu kareleri merkezlerine gönderdiler. Van'da olaylar çıkmış, iki gösteri yerde hareketsiz olarak yatıyordu. Ölü veya yaralı olup olmadıkları ise bilinmiyordu.

Dünya Türkiye'deki nevruz kutlamalarını ve ardından çıkan olayları bu fotoğraflarla dünyaya geçtiler. Ancak bu kareler çekildikten sonra inanılmaz aldatmaca ortaya çıktı. Olayları görüntüleyen İHA kameramanı yerde hareketsiz yatan bu iki göstericiyi görüntülemeye devam etti.

Basın mensuplarının gittiğini düşünen ve yerde hareketsiz yatan gösterici bir anda ayağa kalktı. Üstünü silkeledi ve hiçbir şey olmamış gibi yürümüye başladı. İşte bu görüntüler büyük bir aldatmacayı da ortaya çıkarmış oldu. Gösterici herkesi yanıltmış, Van'daki olayların Türkiye hatta dünyaya çok farklı yansımasını sağlamıştı.

Mynet Haber