Durak'tan Polat'a adaylıktan çekil çağrısı

Galatasaray Kulübü'nde hafta sonunda yapılacak olağan genel kurul öncesinde başkan adayı Prof. Dr. Nazım Durak, rakibi Adnan Polat'a adaylıktan çekilme çağrısı yaptı.

Durak, kendisi için "Nazım Durak, Adnan Bey lehine çekilsin" dendiğini ifade ederek, "Niye çekileyim, Adnan Polat benim lehime çekilsin. Ben 'Adnan Polat çekilsin' diyorum, 'başarısız' diyorum. Bu kulübü çok daha kötü günlere götürmesin" dedi. Nazım Durak şöyle konuştu: "Biz, ekibimizle dinamik, candan, yürekten Galatasaray'ı seviyoruz, reklam ve medyada şov peşinde olan insanlardan değiliz. Gerçek anlamda yüreklerini ortaya koyan arkadaşlarımızla yönetime talibiz. Paramız da
var, para da bulacağız. Kendisi yıllardan beri medyada göründüğü için tanınabilir. Magazinde çıkanları da sokakta gördüğümüz zaman tanıyoruz. Adnan Polat'ı herkes tanıyor ama tanınması kendisinin favori olduğunu göstermez. Sayın Adnan Polat çekilsin. Başarısızlığı ortada. Bu kulübü çok daha kötü günlere götürmesin. Bu devirde toprak satılır mı? İstanbul'da toprak kalmamış, müteahhitler toprak ararken, siz var olanları satacaksınız."

Adnan Polat'ı, bugüne kadar kulübe ne kadar para verdiğini açıklamaya davet eden Nazım Durak, "Ben de onun verdiğinin üzerine para koyuyorum ve paramı geri almıyorum" dedi. Durak, Polat'ın kulübe "Bir lira" dahi vermediğini iddia ederek, "Hatta kulüpten 520 YTL alacaklı. Yemek faturalarını kulübe göndermiş. Ayrıca Özhan Canaydın'ın bugün bir lira alacağı yoktur kulüpten. Bunu üstüne basa basa söylüyorum" ifadesini kullandı. Nazım Durak, kendilerinin yönetici ismi vermeden 30 milyon dolar koyacaklarını vurguladı.Durak, şöyle devam etti:"Bir kere Canaydın döneminde 55 milyon dolarlık borç, 282 milyon dolar olmuştur. Son dönemde 100 milyon dolarlık bir borç daha ilave olmuştur. Bu Adnan Polat zamanındadır. Adnan Polat bir holding yönetebilir ama Galatasaray Kulübü'nü yönetemedi."
Galatasaray'ın Riva'daki arazisinin satılamayacağını savunan Prof. Dr. Durak, "Satamazsınız, çünkü önce genel kurul kararı gerekiyor. Ayrıca bu arazi ipotekli" dedi.
Durak, başkan Canaydın'ın verdiği 52 milyon dolarlık teminatı ortadan kaldırmak için Riva Arazisi'nin Vakıfbank'a ipotek edildiğini ileri sürerek, "İpotekli malı nasıl satarsınız? Borçlu adam parasını almadan satabilir misiniz" ifadesini kullandı. Sportif başarıların ortada olduğunu ifade eden Nazım Durak, Adnan Polat'ın yaptığı teknik heyet ve futbolcu transferlerini "fiyasko" olarak değerlendirdi.