Duran Adam'a Almanya'dan ödül

"Duran Adam" Erdem Gündüz, Uluslararası Potsdam Medya Forumu M100 tarafından ödüle layık görüldü.

Duran Adam'a Almanya'dan ödül

Dansçı ve koreograf Erdem Gündüz'e, İstanbul Taksim'de Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılma kararını protesto etmek üzere geçen haziran ve temmuz aylarında gerçekleştirdiği durma eylemi nedeniyle ödül verilmesi kararlaştırıldı.

M100 Kurulu yaptığı açıklamada, Gündüz'ün, sessiz protestosuyla barışçıl bir protestonun simgesi haline geldiği ve eylemin dünya çapında ilgi gördüğünü ifade etti. Erdem Gündüz'e, ifade özgürlüğü ve insan hakları için gerçekleştirdiği cesur eylem için ödül verileceği duyuruldu.

Potsdam Belediye Başkanı Jann Jakobs, "Erdem Gündüz'e verilen M100 medya ödülünün, bu yıl bir kez daha şiddetten arınmış barışçıl direnişin işe yaradığını gösterdiğini" söyledi.

Uluslararası Potsdam Medya Forumu M100 bu yıl, "Medya Avrupa'yı tahrip mi ediyor?" konu başlığıyla düzenleniyor. 34 yaşındaki Erdem Gündüz'e ödülü, gazeteci ve siyasetçilerin de katılım göstereceği 5 Eylül'de düzenlenecek medya konferansının ardından takdim edilecek.

Erdem Gündüze'e verilen ödülü daha önce kazananlar arasında Live Aid organizatörü, şarkıcı Bob Geldof, Danimarkalı karikatürist Knut Westergaard ve Çinli blog yazarı Michael Anti de bulunuyor.

© Deutsche Welle Türkçe

DW/dpa, GA/EC

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
onlar ödül almak için böyle ahmaklık yaparlar.gömleğini çekmekten aciz adam, dökülüyor kendisi,bakmaz üstüne başına. memleketi düzelymeye kalkar. böyleleri kendilerini bir şey zannederler ama hiç bir şeydirler. Türk milleti için ne hizmet yapmış bunlar?dikilmekten başka. boş boş dikileceğine git ağaç dik.gölgesinden meyvesinden yararlansın insanlar. ödül verseler ne olur ? ödül alanlar arasında peygamber düşmanlarıda var.bu zaatda o ayar birşey. Allah onlara layık oldukları cezayı verir.
HER NE KADAR ALMANLAR ÖDÜL VERSELERDE BEN SADECE ACIRIM BU ZAVALLI TAŞERONLARA,
BU İŞLER HEP BÖYLE OLUR ZATEN. ÇIPLAKLIĞI YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN FİLMLERDE SOYUNAN KADINLARA DA EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ VERİLİR...
GEZİ PARKI OLAYLARINDA OLAN ÜLKELERİN BİRİ NET OLARAK ORTAYA ÇIKTI DESENİZE.
türkiyeyi karıştırmak isteyen herkese ödül verir almanya, yeterki türkiye zarar görsün.
HERHALDE, ALMANYA'DAN DA BU BEKLENİR, ADAMLARIN AMACI TÜRKİYE'Yİ BİR ŞEKİLDE KARIŞTIRMAK, ARTIK ÖĞÜNÜRLER DURAN ŞEREFSİZLER BU ÖDÜLLERİYLE, NEDE OLSA TÜRK HALKI ADINA ALMIŞLARDIR ÖDÜLLERİNİ,
Diğer Haberler