Duruşmada itiraf edince tutuklandı

İZMİR'de, 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan tutuksuz yargılanan Sergen Esmergüzeli, uyuşturucunun etkisindeki arkadaşının üzerine suçu attığını itiraf edince duruşmada tutuklandı.

Mehmet CANDAN/İZMİR, (DHA) - İZMİR'de, 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan tutuksuz yargılanan Sergen Esmergüzeli, uyuşturucunun etkisindeki arkadaşının üzerine suçu attığını itiraf edince duruşmada tutuklandı.
İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık Şehmuz Arın, tutuksuz sanıklar Sergen Esmergüzeli ve O.A. ile avukatları katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Esmergüzeli, polislerin operasyon düzenlediği evi O.A.'dan kiraladığını belirterek, diğer sanığın suçunun bulunmadığını söyledi. Mahkeme başkanının olayla ilgili tüm bildiklerini anlatması uyarısının ardından Esmergüzeli, uyuşturucunun etkisindeki arkadaşının üzerine suçu attığını itiraf etti. Yaptığı davranıştan sonra vicdan azabı çektiğini kaydeden Esmergüzeli, "Uyuşturucunun yakalandığı evi Arın değil ben kiraladım. 'Evleneceğim' diye Arın'ndan suçu üstlenmesini istedim. Polis bizi aldığı zaman Arın'a, 'Suçu üstlenir misin?' diye sordum. Arın, uyuşturucunun etkisindeydi, o yüzden suçu üstlenmeyi kabul etti. Arın, 'Tamam, suçu ben kabul ederim' dedi. Ondan sonra da vicdan azabı çektim. Uyuşturucunun Arın'la hiçbir alakası yoktur" diye konuştu.
Tutuklu sanık Şehmuz Arın ise Sergen Esmergüzeli'nin anlattıklarını, uyuşturucunun etkisinde olduğu için hatırlamadığını belirterek, "Uyuşturucu madde kullandığım için söylenenleri hatırlamayacak kadar kendimde değildim. 3 aydır mağdurum, tahliyemi istiyorum" dedi.
Mahkeme heyeti, sanıklardan Sergen Esmergüzeli'nin tutuklanmasına, Şehmuz Arın'ın da tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler