HABER

Duterte'den cihatçılara tehdit: Hayvanlaşırım, ciğerinizi yerim

Seçildiği günden bu yana uyuşturucuyla mücadele için aldığı sert önlemlerle gündem egelen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, bu kez daha önceki açıklamalarından bir adım ileriye gitti; bu kez kendisini tanıyanları bile şaşırtan bir açıklamaya imza attı. Duterte, “Benim de bir hayvan olmamı istiyorsanız, ben buna alışkınım. Tıpa tıp aynıyız. Sizin yaptığınızın 50 katını yaparım” diye açıklama yaptı.

Duterte'den cihatçılara tehdit: Hayvanlaşırım, ciğerinizi yerim

Filipinler’in turizm merkezi olarak kabul edilen Bohol’a yönelik engellenen saldırı girişiminin arkasındaki radikal İslamcı militanların olduğunun ortaya çıkmasıyla, militanların ‘sağ getirilmemesi’ için güvenlik güçlerine emir verden Duterte, ‘Ağzı bozuk’ olmasıyla bilinen Duterte, teröristlerin kendisine sağ olarak getirilmesi halinde ise yapacaklarını “Ban tuz ve sirke verin, onun ciğerini yiyeyim” sözleriyle anlattı.

Duterte, kendisini dinleyen kalabalığın sözlerine gülmesine üzerine de “Bu doğru, beni kızdırırsanız” diye ekledi.

CİHATÇILARIN BAŞINA ÖDÜL KOYDU

Filipinli askerlere yapılan saldırının ardından cihatçıların başına ödül koyan Duterte, cihatçıların canlı yakalanması durumunda "ne yapacağını" söyledi.

Saldırının ardından kaçan cihatçılar için "hayvanlar" diyen Duterte, "bana sirke ve tuz verin onların ciğerlerini yerim" dedi.

Geri Dön