Duvara bantlanmış muza 120 bin dolar veren çift konuştu!

İtalyan sanatçı Cattelan'ın, 'Komedyen' adlı duvara bantlanmış muz eserine 120 bin dolar veren çift sessizliğini bozdu ve bir açıklama yaptı. Risk aldıklarını kabul eden çift, "Cattelan’ın muzunun ikonik bir tarihi nesne olacağını hissediyoruz" dedi.

İtalyan sanatçı Cattelan'ın 'Komedyen' adlı eserinin üç versiyonundan birine 120 bin dolar ödeyen Billy ve Beatrice Cox çifti, sessizliğini Page Six'e bozdu. Kararlarını savunan çift, yaptığı ortak açıklamada "Eserin sanat ve toplumumuz hakkında yarattığı tartışma sonrası onu almaya karar verdik. Risk aldığımızı biliyorduk ama nihayetinde Cattelan’ın muzunun ikonik bir tarihi nesne olacağını hissediyoruz" dedi.

ESERİ NEDEN SATIN ALDIKLARINI AÇIKLADILAR

Eseri, Andy Warhol'ün 'Campbell Çorba Konserveleri' çalışması ile karşılaştıran çift, "Eseri sanat dünyasının tek boynuzlu atı olarak gördük ve onun sonsuza kadar kamuya açık olmasını sağlamak, tartışmaları devam ettirmek ve kamusal alanda süresizce düşünceleri ve duyguları kışkırtmak için onu satın aldık" dedi.

ÇOK ZENGİN BİR AİLENİN MİRASÇILARI

Billy Cox, 2007’de sahip oldukları Dow Jones hisselerini News Corp.’a 5 milyar dolara (yaklaşık 30 milyar TL) satan Bancroft ailesinin mirasçılarından biri.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Mallık böyle bisey demek ki..
O kadar paran olması seni mutlu etmiyor nereden mi biliyorum harcadığın yerden .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler