HABER

Düzce'de hava kirliliği en kötü seviyeye ulaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hava kalitesi izleme istasyonu verilerine göre, Düzce'de son 1 haftada hava kirliliği en kötü seviyeye ulaştı. Bakanlık sokakta gezmenin dahi sakıncalı olduğu uyarısını yaparken, halk nefes almakta zorlandığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonu verilerine göre, Düzce’de hava kirliliği oranı 'sağlıksız'dan 'kötü' döndü. Buna göre, 24- 27 Kasım'da 'hassas' seviyede olan hava kirlilik oranı, 28- 29 Kasım'da 'sağlıksız' boyuta ulaştı. 30 Kasım'da yapılan ölçümlerde ise hava kirliliği w-'kötü' seviyesine kadar çıktı.

cc7d21b9ac6007629229a4cf90481a88

Hava kirliliğinin yükselmesiyle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sitesinden "Herkes daha ciddi sağlık etkileriyle karşılaşabilir" uyarısı yapılırken, açık havada yürüyüş, spor ve piknik yapmak ile bisiklete binmenin tehlikeli olduğunu bildirildi.

Düzceliler ise kirli hava nedeniyle nefes almakta zorlandıklarını dile getirdi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Fabrikalara denetim yokki,alıyorlar avantayı bakıyorlar işlerine,insan sağlığı hiç önemli diil yeterki avanta sağlam olsun,ne biçim bi düzen kurulmuş memlekette paran varsa herşey serbes,rüşvetle halledemiyeceğin iş yok Türkiye de yeni Türkiye AKP türkiyesi rte kanunları,domates satarak fabrika kurulan memleketten fabrika satarak domates alan memlekete döndürdüler,emeği geçen herkese teşekkürler,harika bi iş başardınız,şu virüs olayını bile fırsata çewirdiler,millet vekilinin oğlu test satar ceza almaz babası millet vekili akp'den,ama sokakta simit satan garibanın arabasını alırlar..
aynı ankara keçiören kamil ocak mahallesi gibi
türkiyede doğalgaz gelmeyen birçok ile doğalgaz gelmeli hatta elektrikli ısıtmada yeni teknolojiler bulunmalı ilerisi için hiç iyi olmayacak yoksa
Geri Dön