DYP'nin kesin milletvekili aday listesi

ANKARA (İHA) - Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Doğru Yol Partisi'nin (DYP) 3 Kasım seçimlerine katılacak kesin milletvekili aday listesini açıkladı. Açıklanan listeye göre, DYP'nin milletvekili adayları ve seçim bölgeleri şöyle:

Adana İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Halit Dağlı
02 Kazım Barışık
03 Ramazan Ağar
04 Veli Andaç Durak
05 Durmuş Ali Demirdüzen
06 Hakan Topaloğlu
07 Hüseyin Keçe
08 Mehmet İzlemek
09 Fikret Adamhasan
10 Turgut Tekin
11 Mehmet İbrahim Yenice
12 Şahin Tekin
13 Ahmet Yolcu
14 Hacı Ali Elbistan

Adıyaman İli Seçim Çevresi
01 Mahmut Bozkurt
02 Yusuf Özdemir
03 Abdülkadir Özbay
04 Hacı Mehmet Karataş
05 Mübeccel Çaldağ

Afyon İli Seçim Çevresi
01 İsmet Attila
02 Nuri Oynağanlı
03 Murat Akşit
04 Mehmet Şahan
05 Cengiz Sağlam
06 Kadir Münir Pehlivanoğlu
07 Ahmet Yılmaz

Ağrı İli Seçim Çevresi
01 Musa Konyar
02 Ali İhsan Varol
03 Nesip Aslankılıç
04 Nusret Yakut
05 Nimet Çaçan

Amasya İli Seçim Çevresi
01 Ahmet İyimaya
02 Recep Nadir Sarıgöz
03 Salih Aşcı

Ankara İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Turhan Güven
02 Bülent Kuşoğlu
03 Mehmet Aypek
04 Mithat Atak
05 Çetin Elmas
06 Ali Arif Özzeybek
07 Veysel Karani Aksungur
08 Medine Filiz Pehlivan
09 Necati Beycan
10 Perihan Hoşer
11 Erol Türk
12 Fatma Demirbağ
13 Talat Bulut
14 Selçuk Döker
15 Ebubekir Sıddık Onur

Ankara İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Tevfik Fikret Eren
02 Ahmet Bilge
03 Nevzat Ceylan
04 İlhami Yılmaz
05 Süleyman Tuluğ Ok
06 İsmail Arslan
07 Yılmaz Hastürk
08 Bayram Kocaman
09 Mehmet Apaydın
10 Tülin Alıç
11 Vefa Peçenek
12 Tamer Yıldırım
13 Murat Şimşir
14 Hacı Doğan Develioğlu

Antalya İli Seçim Çevresi
01 Kemal Çelik
02 Halil Can Yeşilada
03 Mustafa Önal
04 Murat Duman
05 Mahmut Çil
06 Mehmet Baysarı
07 Emin Erdem
08 Arif Bahçeci
09 Mahmut Yılmaz
10 Mehmet Çelebioğlu
11 Feyzi Pişkin
12 Zekai İlter
13 Hüseyin Kasap

Artvin İli Seçim Çevresi
01 Hasan Ekinci
02 Orhan Yazıcı

Aydın İli Seçim Çevresi
01 Aydın Menderes
02 Ali Rıza Gönül
03 Ergüven Yakan
04 Kamil Acun
05 Güler Nalbant
06 Abdullah Afşin
07 Müfit Kasım Bayraktar
08 Hasan Gürsoy

Balıkesir İli Seçim Çevresi
01 İlyas Yılmazyıldız
02 Tanju Güvendiren
03 İlhan Aytekin
04 Abdülbaki Ataç
05 Mehmet Erol Taşkesen
06 Şerife Yücel Güner
07 Haydar Altıntaş
08 Mehmet Cemal Öztaylan

Bilecik İli Seçim Çevresi
01 Bahattin Şeker
02 Mehmet Kemal Eğilmez

Bingöl İli Seçim Çevresi
01 Necati Yöndar
02 Ekrem Hanedanoğlu
03 Sabri Börü

Bitlis İli Seçim Çevresi
01 Yahya Çevik
02 Necati Gürsoy
03 Ziya Yoldaş
04 İhsan Tanış

Bolu İli Seçim Çevresi
01 Nihat Alpak Öztürk
02 Oktay Türesin
03 İsmail Aslantekin

Burdur İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Başaran
02 Adem Şengül
03 Mustafa Örs

Bursa İli Seçim Çevresi
01 Turhan Tayan
02 İbrahim Yazıcı
03 İlhan Parseker
04 Ayşe Binhan Oğuz
05 Arif Tak
06 Fahrettin Demirtaş
07 Cemal Arık
08 Kadir Hoşgör
09 Hakkı Üçüncü
10 Ümit Ulusavaş
11 Mehmet Teke
12 Azize Ufuk Varol
13 Zeki Saygılı
14 Mehmet Zeki Arkan
15 Adnan Tayfur
16 Enver Uruçay

Çanakkale İli Seçim Çevresi
01 Nevfel Şahin
02 Tülay Ömercioğlu
03 Yahya Remzi Arslan
04 Zührü Uçar

Çankırı İli Seçim Çevresi
01 Ahmet Uyanık
02 Raif Oktay
03 Halil İbrahim Becer

Çorum İli Seçim Çevresi
01 Kenan Nuhut
02 Abdullah Kıyak
03 Mehmet Kalem
04 Sevim Tütüncüoğlu
05 Mehmet Özsoy

Denizli İli Seçim Çevresi
01 Aydın Adnan Sezgin
02 Zekeriya Er
03 Necati Caner
04 İsmail Ağar
05 Mehmet Gözlükaya
06 Cihat Bamyacı
07 Mustafa Kemal Aykurt

Diyarbakır İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Salim Ensarioğlu
02 Ferit Bora
03 Ahmet Bilgin
04 Veysel Tosun
05 Nurettin Atik
06 Salih Sümer
07 Zülfü Balcı
08 Hamza Polad
09 Mehmet Ali Kaynak
10 Mehmet Biroğlu

Edirne İli Seçim Çevresi
01 Salih Çelen
02 Atilla Yorulmaz
03 Recep Bilgin
04 Nurhayat Bozkurt

Elazığ İli Seçim Çevresi
01 Turgut Nasün
02 Mehmet Göktürk
03 Ayşe Ergin Güllü
04 Cezmi Orkun
05 Aziz Dinç

Erzincan İli Seçim Çevresi
01 Burhan Öcal
02 Sebahattin Karakelle
03 Abdurrahman Şahin

Erzurum İli Seçim Çevresi
01 Celal Adan
02 Ömer Mustafaoğlu
03 Hulusi Sırmacı
04 Celalettin Çetinkaya
05 Sadullah Kaya
06 Abdulkadir Aydın
07 Turan Alp

Eskişehir İli Seçim Çevresi
01 Emin Nedim Öztürk
02 Yetkin Tetik
03 Mehmet Sadri Yıldırım
04 Bekir Sıtkı Saraç
05 Sema Kurun
06 İzzet Atik

Gaziantep İli Seçim Çevresi
01 İbrahim Konukoğlu
02 Ayvaz Gökdemir
03 Coşkun Özkaya
04 Feyzullah Yıldırır
05 Mehmet Uğur Kılıç
06 Emel Çetin
07 Uzo Karayılan
08 Sadık Aydoğan
09 Celal Doğan
10 Aysel Şerafettinoğlu

Giresun İli Seçim Çevresi
01 Ali Osman Akkoyunlu
02 Yavuz Selim Başar
03 Şafak Hisarkaya
04 İbrahim Yamak
05 Mehmet Ali Karadeniz

Gümüşhane İli Seçim Çevresi
01 Metin Öztürk
02 Cengiz Salantur

Hakkari İli Seçim Çevresi
01 İsmet Bayhan
02 Hakkı Töre
03 Mikail Çiftçi

Hatay İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Dönen
02 Abdurrahman Nafiz Özcan
03 İbrahim Yalçın
04 Nurettin Tokdemir
05 Hüseyin Arif Ateş
06 Hacı Veli Kılıçoğlu
07 Bestami Teke
08 Abdulkadir Akgöl
09 Tayfun Kıvrak
10 Yılmaz Dönmez

Isparta İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Aybatılı
02 Ramazan Gül
03 Eshat Bolat
04 Halim Kıyak
05 İsmail Hakkı Ergün

Mersin İli Seçim Çevresi
01 Ayfer Yılmaz
02 Mehmet Erdal
03 Hasan Aslan
04 Mehmet Hazinedaroğlu
05 Turgay Doludeniz
06 Yusuf Fevzi Arıcı
07 Celil İbrahim Ersin
08 Hüseyin Bahar
09 Serdar Arslan
10 Ahmet Bilyeli
11 Nazım Baş
12 Müslüme Samray

İstanbul İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Mehmet Okan Oğuz
02 Ümran Akkan
03 Arif Sinan Ülgen
04 Metin Şentürk
05 Cafer Dere
06 Adnan Odabaş
07 Ersin Öden
08 Güler Bengüer
09 Fezal Gülfidan
10 Mustafa Murat Çam
11 Hayati Yılmaz
12 Gönül Gürsoy
13 Maşuk Nas
14 Feray Destegül
15 Erol Altunoğlu
16 Mehmet Ayan
17 Abit Döğentaş
18 Bilal Gündoğdu
19 Zeki Kayhan
20 Hasan Yılmaz
21 Mustafa İlter Özdil
22 M. Ali Aydemir
23 Şadan Köse
24 Yüksel Türkoğlu

İstanbul İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Yıldırım Akbulut
02 Mehmet Sıddık Ensari
03 Süleyman Soylu
04 Alp Atay Şevkatlioğlu
05 Hakan Aksu
06 Bayram Akgül
07 Kadir Kartal
08 Selatin Erihan
09 Recep Duran
10 Ferudun Özer
11 Süreyya Özyurtkan
12 Nursan Ünal
13 Ayhan Ertin
14 Sabri Yavaş
15 Osman Yılmaz
16 Cahit Bölükbaşı
17 Gürkan Salih Palas
18 Biriçim Küçük
19 Mahfuz Yetüt
20 Fatma Nur Günur
21 Aydın Ağaoğlu

İstanbul İli (03) Numaralı Seçim Çevresi
01 Hasan Ufuk Söylemez
02 Oğuz Tezmen
03 Reha Çamuroğlu
04 İskender Oflaz
05 Cemil Kaya
06 Mustafa Erhun Eyüpoğlu
07 Ali Yavuz Koraltan
08 Azmi Karamahmutoğlu
09 Remzi Şen
10 Orhan Kiverlioğlu Aksoy
11 Abidin Gözen
12 Burhan Er
13t Neşet Koçyiğitar
14 Pınar Nilgün Kutsal
15 Süheyla Öztekin
16 Ruhi Bayazıt
17 Süleyman Karakoç
18 Bekir Yetkin
19 Hüseyin Yavuz Tunç
20 Halil İbrahim Kökçü
21 Ender Balaban
22 Hacı Salih Babayiğit
23 Mahmut Nedim Akkurt
24 Ahmet Umut Hacıfevzioğlu
25 Kenan Dinçer

İzmir İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Süha Tanık
02 Yıldırım Ulupınar
03 Ayşe Bener
04 Mustafa Selim Yaşar
05 Metin Dökmeciler
06 Kani Aydoğdu
07 Ergül Gülbent
08 Hüseyin Öner
09 Mustafa Levent Aydın
10 Fatma Karaalhaslı
11 Beliğ Beler
12 Mehmet Dolunay Köstepen

İzmir İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Mehmet Ali Bayar
02 Yücel Karaşan
03 Talat Şalk
04 İbrahim Muhsin Erdem
05 Basri Özçoban
06 Reşat Gençtürk
07 Ahmet Kemal Baysak
08 Ali Keke
09 Ahmet Kocaağa
10 Türker Kızılok
11 Cumali Kılıç
12 Mehmet Günay Karataş

Kars İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Sabri Güner
02 Talat Yılmaz
03 Onurcan Hilmi Ulusoy

Kastamonu İli Seçim Çevresi
01 Nurhan Tekinel
02 Haluk Yıldız
03 Ahmet Rugancı
04 Hikmet Yüksek

Kayseri İli Seçim Çevresi
01 Yıldırım Tuğrul Türkeş
02 Sevgi Esen
03 Kamil Karamete
04 Halil Orhan
05 Suat Taştekin
06 Yaşar Kayık
07 Mustafa Erçalık
08 Mehmet Bekarlar

Kırklareli İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Telat Çarıkçı
02 Selim Kınalı
03 Hasan Hersek

Kırşehir İli Seçim Çevresi
01 Arslan Adnan Türkoğlu
02 Bektaş Yıldırım
03 Mustafa Hakan Ünser

Kocaeli İli Seçim Çevresi
01 Orhan Keçeli
02 Mehmet Kazım Dinç
03 Funda Doğan
04 Halil İbrahim Artvinli
05 Mustafa Çolak
06 Celalettin Kurt
07 Muzaffer Gürkan
08 Ercüment Şahin
09 Oya Tunçel

Konya İli Seçim Çevresi
01 Mümtaz Yavuz
02 Mehmet Ali Yavuz
03 Mustafa Bezirci
04 Cengiz Aysun
05 İsmail Afşar
06 Hacı Ahmet Kart
07 Hızır Kavak
08 Ali Deveci
09 Aşır Şimşek
10 Himmet Türkoğlu
11 Yahya Yaman
12 Canan Bahçeci
13 Fikret Oltulu
14 Ahmet Özkaralı
15 Sinan Şekir
16 Ali Emekli

Kütahya İli Seçim Çevresi
01 İsmail Karakuyu
02 Hakan Şimşek
03 Yılmaz Durmaz
04 İbrahim Ayaşlı
05 Rıza Ocakoğlu
06 Erol Ertürk

Malatya İli Seçim Çevresi
01 Hikmet Tanrıverdi
02 Yusuf Keskin
03 Hanifi Bayram
04 Zeynel Körükmez
05 Ayfer Erkan
06 Nejla Çitil Tufan
07 Mustafa Bülent Topaloğlu

Manisa İli Seçim Çevresi
01 Zeynel Balkız
02 Ömer Külahlı
03 Rıza Akçalı
04 Ahmet Orhan
05 Halil İbrahim Doğan
06 Ahmet Zeki Doğan
07 Muharrem Kaya
08 M. Nuri Şeyda Sorman
09 Baykal Yaralı Tuğsal
10 Adnan Özdişçi

Kahramanmaraş İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Sağlam
02 Haluk Şerbetçi
03 Ejder Karayağlı
04 Tacettin Yinanç
05 Ejder Gürsoy
06 Selahittin Hacıömeroğlu
07 Adem Gök
08 Ali Çetin

Mardin İli Seçim Çevresi
01 Metin Musaoğlu
02 Veysi Şahin
03 Hüseyin Yaşin
04 Ahmet Cemil Mataracı
05 Süleyman Asan
06 Mehmet Dalar

Muğla İli Seçim Çevresi
01 Tansu Çiller
02 Rüştü Yiğitkaya
03 Latif Sakıcı
04 Alper Çalıkoğlu
05 İsmet Köse
06 İskender Yılmaz

Muş İli Seçim Çevresi
01 Necmettin Dede
02 Mehmet Emin Şimşek
03 Kemal Türker
04 Mehmet Nuri Mutlu

Nevşehir İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Arif Parmaksız
02 Mehmet Ünal
03 Murat Boz

Niğde İli Seçim Çevresi
01 Doğan Baran
02 İbrahim Arısoy
03 İbrahim Ballı

Ordu İli Seçim Çevresi
01 Fadıl Ünver
02 Metin Karakaya
03 Talip Erkoç
04 Burhan Çakmak
05 Süha Topaloğlu
06 İsmail Hakkı Yılmaz
07 Abdullah Aktaş

Rize İli Seçim Çevresi
01 Yaşar Özmen
02 Mustafa Halıcı
03 Necati Topal

Sakarya İli Seçim Çevresi
01 Nevzat Ercan
02 Nihat Nalbantoğlu
03 Erdal Taşkın
04 Cevdet İzmirli
05 Ahmet Çolak
06 Sinan Ulusinan

Samsun İli Seçim Çevresi
01 Kemal Kabataş
02 Fahri Eldemir
03 Erdoğan Sezgin
04 Ersin Yılmaz
05 Hüseyin Fakı
06 Yücel Türe
07 Orhan Türker
08 Vecdet Öz
09 Hüseyin Akdeniz

Siirt İli Seçim Çevresi
01 Takiddin Yarayan
02 M. İhsan Aydın
03 Fuat Karaatay

Sinop İli Seçim Çevresi
01 Kadir Bozkurt
02 Bilal Şimşirgil
03 İbrahim Örnek

Sivas İli Seçim Çevresi
01 Özden Özbilun
02 Tahsin Irmak
03 Erol Mahiroğulları
04 Mustafa Yüzüak
05 Sebehatdin Tapan
06 Hakan Alper Güleğlen

Tekirdağ İli Seçim Çevresi
01 Enis Sülün
02 Tuncer Başoğlu
03 Tufan Yıldırım
04 Semra Aydın
05 Birol Kaya

Tokat İli Seçim Çevresi
01 Ali Şevki Erek
02 İrfan Alpat
03 Tekin Celep
04 Süleyman Özkaleli
05 Salih Sarıkaya
06 Ömer Faruk Altuntaş
07 Cevat Atılgan

Trabzon İli Seçim Çevresi
01 Eyüp Aşık
02 Bekir Bülbüloğlu
03 Mehmet Çakıroğlu
04 Yusuf Bahadır
05 Mehmet Usta
06 Kemal Cevher
07 Atilla Ataman
08 Mustafa Turhan

Tunceli İli Seçim Çevresi
01 Kamer Genç
02 Nizami Ünlü

Şanlıurfa İli Seçim Çevresi
01 Sedat Edip Bucak
02 Uğur Esat Akgöl
03 Mehmet Yalçınkaya
04 İbrahim Halil Kızıl
05 Enver Akıl
06 Aziz Bülent Öncel
07 Ali Rıza Erkoyuncu
08 Üzeyir Özeyranoğlu
09 Şükrü Yüksel
10 Hasan Yılmaztekin
11 Mustafa Göktaş

Uşak İli Seçim Çevresi
01 Aysal Aytaç
02 Hasan Erdoğan
03 Dalyan Özdemir

Van İli Seçim Çevresi
01 Paşa Kurşunluoğlu
02 İskender Ertuş
03 Nesim Çelik
04 Mustafa Kaçmaz
05 Fettullah Gültepe
06 Lütfü Özgökçe
07 Yemen Akyüz

Yozgat İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Mit
02 Mustafa Odabaşı
03 Ahmet Ateş
04 Derviş Demirbaş
05 Cafer Oğuz
06 Nuri Efe

Zonguldak İli Seçim Çevresi
01 Ömer Barutçu
02 İsmail Verimbaş
03 Nevzat Çimenoğlu
04 İbrahim Cöbek
05 Vural Çebi

Aksaray İli Seçim Çevresi
01 Yaşar Acar
02 Halil Baş
03 Faruk Özyurt
04 Yücel Çoker

Bayburt İli Seçim Çevresi
01 İdris Yücel
02 Ayşe Gencal (Şen)

Karaman İli Seçim Çevresi
01 Recep Özel
02 Celal Aslan
03 Necati Akpınar

Kırıkkale İli Seçim Çevresi
01 Hacı Filiz
02 Ali Yıldız
03 Üzeyir Karayel
04 Mehmet Karataş

Batman İli Seçim Çevresi
01 Faris Özdemir
02 Hüseyin Yaşar
03 Kutbettin Arslan
04 Abdulkadir Erpolat

Şırnak İli Seçim Çevresi
01 Kamil Atağ
02 Orhan Uysal
03 Hazım Babat

Bartın İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Yelkenci
02 Nurettin Bayrak

Ardahan İli Seçim Çevresi
01 Saffet Kaya
02 İsrafil Korkmaz

Iğdır İli Seçim Çevresi
01 Nuri Alagöz
02 İsmet Güneş

Yalova İli Seçim Çevresi
01 Fikri Turgut
02 Rıdvan Sönmez

Karabük İli Seçim Çevresi
01 Fatma Şirin
02 Erol Serin
03 Mehmet Çiftçi

Kilis İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Tohumcu
02 Nadir Kulakoğlu

Osmaniye İli Seçim Çevresi
01 Ali Nuhoğlu
02 Mustafa İpek
03 Cennet Uyduran
04 Saim Gelici

Düzce İli Seçim Çevresi
01 Necmi Hoşver
02 Yaşar Aydın
03 Ümit Özmen

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler