HABER

E nabız nedir? E Nabız kayıt olma ve giriş hakkında her şey!

E nabız sistemi, Sağlık Bakanlığı'nca sağlanan e-nabız uygulaması ile vatandaşlar tüm sağlık bilgilerini, sağlık kayıtlarını ve kısacası tüm kişisel sağlık verilerini tek çatı altında toplayabiliyorlar. Peki, e-nabız kayıt olma işlemi nasıl yapılır? E-nabız nedir? İşte e-nabız kayıt ve e-nabız kullanımı hakkında detaylı bir rehber...

E nabız nedir? E Nabız kayıt olma ve giriş hakkında her şey!

E-nabız, uzun zamandır kullanılan ve Sağlık Bakanlığı kontrolünde olan bir sağlık verisi sistemi. Vatandaşlar e-devlet giriş aracılığı ile veya e-nabız internet sitesi ile e-nabız uygulamasını kullanabilirler. E-nabız giriş işlemi ve e-nabız kayıt işlemi e-devlet sitesinden veya sistemin kendi internet sitesi üzerinden yapılabilir. Bu sistem ile tüm muayene, tetkik ve tedavilerin nerede ve nasıl yapıldığına bakılmadan kendi adınıza hazırlanan sağlık bilgilerinizi yönetebilirsiniz. Peki, e-nabız giriş nasıl yapılır? E-nabız kayıt olma işlemi nasıldır?

E-NABIZ NEDİR ve GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E Nabız sistemi ile artık tedavi geçmişi konusunda sürekli kontrol sahibi olabilir ve gerçekleştireceğiniz doktor görüşmelerinde tedavi geçmişinizi doktorunuza tüm sağlık evraklarınızı gösterebilirsiniz. Tıbbı geçmişinizin kayıtlarına ulaşabilmeniz sayesinde yeni test ve tetkikler gibi işlemlerle meşgul etmemesiyle ünlü. Böylece tedavi süreciniz çok daha hızlı bir şekilde başlar ve çok daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

e-nabız giriş için tıklayın!

E nabız giriş nasıl yapılır sorusunun cevabına gelince; iki basit yol gösteriliyor. Bir tanesi, e-nabız uygulamasının kendi internet sitesi olan enabiz.gov.tr adresi ile veya e-devlet girişi ile birlikte e-nabız arayüzünü kullanarak e-nabız giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-nabız şifresi ayrıca, aile doktorlarından da alınabilir.
e-Nabız sistemine e-devlet şifresi ve mobil imza ile girilebilirsiniz. e-Devlet şifresi olmayanlar ise aile hekimine başvurarak geçici şifre talep edebilirler. Bunun için e-Nabız geçici şifresinin gelmesini istediğiniz cep numarasını, aile hekimine kaydettirmeniz gerekiyor. Aile hekiminize iki şifre gelecektir. Geçici şifreyi aile hekiminize verdikten sonra e-Nabız'ı sürekli olarak kullanabilirsiniz.

E-NABIZ MOBİL UYGULAMASI DA KULLANILABİLİR! MOBİL UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Daha önce e-Nabız kullanıcı hesabı oluşturmamış iseniz öncelikle e- Devlet kapısından (https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-e-nabiz-kisisel-saglik-sistemi) kullanıcı hesabı oluşturmalısınız. Bu hesabı oluştururken kendinize özel bir e-Nabız şifresi tanımlamalı, e-Nabız Mobil Uygulamasına bu şifreniz ile giriş yapmalısınız. E- Nabız Mobil, iOS ve Adroid sanal mağazalardan indirilebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler