HABER

E-okul 2017 1. sınav sonuçları öğrenme: Öğrenciler ile veliler için E-okul girişi yani VBS ile not sorgulama

2017-2018 eğitim öğretim yılında birinci dönemin ilk sınavları geride kaldı. Gerek öğrenciler gerekse de öğrencilerin velileri e-okul girişi ile not sorgulama yaparak yazılı sınav sonuçları ile sözlü puanlarını kontrol ediyorlar. İşte 2017 e-okul girişi ile 1. yazılı sınav sonuçlarını öğrenme detayları...

E-okul 2017 1. sınav sonuçları öğrenme: Öğrenciler ile veliler için E-okul girişi yani VBS ile not sorgulama

Bugünlerde e-okul giriş ve VBS girişte yoğunluk var. 2017 –2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminde 1. sınavlar gerçekleştirildi. Peki öğrenciler kaç not aldılar. Veliler çocuklarının aldıkları notları nasıl kontrol edebilirler. Bunun için veliler e-okul girişi ile birinci yazılı sınav notları ile sözlü notlarını kontrol edebilirler. Aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak e-okul giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

E-okul girişi (VBS) için tıklayınız

Yukarıdaki E-okul giriş sayfasında veliler ve öğrenciler VBS yani Veli Bilgilendirme Sistemi kısmından giriş yaparak öğrencinin sınav sonuçları, not ve devamsızlık durumu gibi bilgilerine erişebilirler. Giriş yapmak için güvenlik kodu (küçük resimdeki rakamlar), öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası girilmesi gerekiyor.

15 TATİL YAKLAŞIYOR

Eğitim ve öğretim yılının ortasına yaklaşırken öğrenciler de 15 tatil heyecanı da yavaş yavaş başlıyor. 1 Ocak'taki Yılbaşı tatilinden sonra öğrencileri 15 günlük sömestr yani ara yıl tatili bekliyor. Bu sene yani 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 15 tatil 22 Ocak 2018'de başlayacak 2 Şubat 2018'de sona erecek. 2. yarı yıl da 5 Şubat Pazartesi başlayacak.

E-OKUL MOBİL TASARIMI YENİLENDİ

E-okul giriş sayfasında yapılan açıklamaya göre e-okul sistemini cebinize getiren akıllı cep telefonu uygulamalarının ara yüzü yenilendi. MEB E-okul VBS, Açık Öğretim Liseleri, MEB E-okul ve MEB personel uygulamalarının Android ve iPhone sürümlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

E-okul Android uygulamaları için tıklayınız

E-okul iPhone uygulamaları için tıklayınız

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler