HABER

E-Okul değişiyor!

E-Okul değişiyor. MEB tarafından öğrenci, veli ve öğretmenlerin hizmetine sunulan E-Okul'un arayüzü değişiyor. Artık E-Okul'dan işlem yapmak daha da kolay hale gelecek ve daha fazla hizmet verecek.

E-Okul değişiyor!

Teknoloji ve internet ile pek de etkileşimli bir hayat sürmeyen ebeveynleri düşünen Milli Eğitim Bakanlığı onların da birkaç tık ile bu sistemin kolaylıklarından yararlanabilmeleri için arayüzü tekrar düzenledi. Artık günlük hayatında internet ile işi olmayan bir veli bile rahatlıkla bu sistemin özelliklerinden faydalanabiliyor. Tüm Türkiye genelinde internet erişimi olan bir cihaz yardımıyla veliler çocuklarının okulundaki en son eğitim başarısı durumu ve devamsızlık durumu hakkında bilgiler edinebiliyor.Öğrencilerin eğitim yaşamları boyunca her zaman daha yukarıya çıkabilmesi beraberinde daha kaliteli bir hizmet isteme hakkını da beraberinde getiriyor. İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrencilerin not bilgileririn yanı sıra devamsızlık gibi bilgileri de rahatlıkla öğrenmenizi sağlamaktadır . Yazılı ve sözlü notu bilgisi, okula katılmadığı günlerin bilgisi, karne başarısı bilgisi, başarı belgesi bilgisi, haftalık eğitim programı bilgisi, derslerinden sorumlu öğretmen bilgisi, sınav tarihleri bilgisi, şube ortalaması bilgisi, ve sınav sonuçları bilgilerine ulaşabilen veliler çocuklarının daha da başarılı olmaları için daha doğru kararlar alabiliyor.

E-Okul sistemine giriş için tıklayın

Teknoloji ve internet kullanımının hızla yayılmakta olduğu ülkemizde E-Okul kullanımı da hızla yayılmaya devam ediyor. Günün koşuşturması içerisinde bir de çocuğu hakkında bilgi almak için okula gitmeye zaman ayıramayan veliler için harika bir sistem olan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi her geçen gün daha da geliştiriliyor.Türkiye’de eğitimi dijital alana taşımak konusunda büyük yenilikler yapan Milli Eğitim Bakanlığı aynı zamanda birçok dünya ülkesine de örnek olarak birbirinden yararlı birçok yeniliğe de imza atıyor. İnternet üzerindeki bir platform olan Veli Bilgilendirme Sistemi de bu yeniliklerin başını çekmeye devam ediyor.
Velilerin işini oldukça kolaylaştıran bu E-Okul sistemi aynı zamanda mobil cihazlardan da kullanılabiliyor. Mobil cihazlar ile de kullanılabilmesi uygulamayı oldukça kullanışlı bir hale getiriyor. Bilindiği üzere internet tehlikeli bir yer ve öğrencilerin bilgilerinin bu sanal ortamda çalınaması için sisteme girecek velilerden öğrencinin T.C. numarası ve okul numarası bilgileri isteniyor. Ocak 2007’den bu yana aralıksız hizmet vermekte olan bu sistem sadece birkaç tık uzağınızda. İsterseniz bilgisayar üzerinden internet sağlayıcınız ile isterseniz ise telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama yardımıyla çocuğunuzun eğitimini kolaylıkla takip edebilirsiniz ve çocuğunuz için en doğru kararları alabilirsiniz.

Geri Dön