HABER

E-okul VBS girişi ile 2017 sınav sonuçları öğrenme, takdir teşekkür hesaplama

2017-2018 eğitim öğretim yılında öncekilerde olduğu gibi yazılı ve sözlü sınavlar yapılıyor. Gerek öğrenciler gerekse de öğrencilerin velileri e-okul girişi ile not sorgulama yaparak yazılı sınav sonuçları ile sözlü puanlarını kontrol ediyorlar. Bunlara göre de takdir teşekkür hesaplamaları yapılıyor. İşte 2017 e-okul girişi ile 1. yazılı sınav sonuçlarını öğrenme detayları...

E-okul VBS girişi ile 2017 sınav sonuçları öğrenme, takdir teşekkür hesaplama

Bugünlerde e-okul giriş ve VBS girişte yoğunluk var. 2017 –2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminde yapılan sözlü ve sınavlar için e-okul girişi yapılıyor. E-okul ana sayfasından yapılan VBS yani Veli Bilgilendirme sitemine giriş ile veliler çocuklarının sınavlardaki notlarını öğrenebiliyorlar. Aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak e-okul giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

E-okul girişi (VBS) için tıklayınız

Yukarıdaki E-okul giriş sayfasında veliler ve öğrenciler VBS yani Veli Bilgilendirme Sistemi kısmından giriş yaparak öğrencinin sınav sonuçları, not ve devamsızlık durumu gibi bilgilerine erişebilirler. Giriş yapmak için güvenlik kodu (küçük resimdeki rakamlar), öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası girilmesi gerekiyor.

15 TATİL NE ZAMAN OLACAK?

Eğitim ve öğretim yılının ortasına yaklaşırken öğrenciler de 15 tatil heyecanı da yavaş yavaş başlıyor. 1 Ocak'taki Yılbaşı tatilinden sonra öğrencileri 15 günlük sömestir yani ara yıl tatili bekliyor. Bu sene yani 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 15 tatil 22 Ocak 2018'de başlayacak 2 Şubat 2018'de sona erecek. 2. yarı yıl da 5 Şubat Pazartesi başlayacak.

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Takdir Teşşekkür hesaplama derslerin ağırlıklı ortalamaları üzerinden hesaplanır. Ağırlıklı ortalamanız 70-85 arası teşekkür, 85 üzeri ise takdir belgesi alabilirsiniz. Hesaplama okul türleri için bazı farklılar taşımaktadır. Çünkü ortalamalarda ders saatlerinin sayısı baz alınır ki bu da okul türüne göre değişiklik göstermektedir.
Öncelikle derslerin haftalık saati ile söz konusu dersten aldığınız not ortalamanız çarpılır. Diyelim ki Türkçenin 5 ders saati ve not ortalamanız 90. O zaman Bu

dersin ağırlıklı notu 450 olacaktır. Bunu hesaplamayı diğer derslere de uyguladıktan sonra derslerin ağırlıklı notlarını toplayıp bu derslerin saatlerinin toplamına bölüyorsunuz. Diyelim ki ağırlıklı notunuz 1580 ve der saati toplamınız 17. Bu durumda 1780 bölü 17 ortalamanız 92 olur ve takdir belgesi almaya hak kazanırsınız.

E-OKUL MOBİL TASARIMI YENİLENDİ

E-okul giriş sayfasında yapılan açıklamaya göre e-okul sistemini cebinize getiren akıllı cep telefonu uygulamalarının ara yüzü yenilendi. MEB E-okul VBS, Açık ÖĞretim Liseleri, MEB E-okul ve MEB personel uygulamalarının Android ve iPhone sürümlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

E-okul Android uygulamaları için tıklayınız

E-okul iPhone uygulamaları için tıklayınız

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler