HABER

e-Okul VBS indirerek mobilden öğrenci durumu takibi yapabilirsiniz

e-Okul VBS uygulamasını sadece masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlardan değil, mobil cihazlardan da öğrenci durumunu takip edebilirsiniz. e-Okul VBS mobil uygulama detayları haberimizdedir.

e-Okul VBS indirerek mobilden öğrenci durumu takibi yapabilirsiniz

Sizlere bu yazımızda E-Okul sistemi hakkında bilgi vereceğiz. E-Okul sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının ocak ayında kullanıma açılmış olan bir yönetim bilgi sistemi web yazılım ağıdır. E-Okul sisteminde herhangi bir öğrencinin okul hayatından kaydından başlama ile beraber mezun olana kadar ki bütün süreci içermekte olan bir sistemdir. E-Okul sistemi üzerinden öğrencinin kaydından mezun olana kadar kötü dönemdeki bütün işlem ve işlevleri kayıt altına alınacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan proje doğrultusunda 2007 yılının ocak ayında kullanıma açılmış olan E-Okul sistemi sayesinde artık öğrenciler ve veliler çok kolay bir şekilde öğrenci hakkında bilgi alma şansına sahiptirler. Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından zaman içerisinde geliştirilmekte olan E-Okul sistemi sayesinde artık özel ya da devlet okullarında okullarda, özel eğitim kurumlarında, ilköğretim okullarında ve ortaokullarda E-Okul sistemi sayesinde işlemler halledilmektedir. E-okul sistemi sayesinde öğrencinin nakil işlemleri, kayıt işlemleri, not işlemleri, sınav bilgileri ve devamsızlık bilgileri gibi daha birçok bir yer almaktadır.

**E-OKUL VBS GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

**

**E-OKUL VBS ANDROİD İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

**

**E-OKUL VBS İOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

**

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından E-Okul sisteminin geliştirilmesi ile beraber E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi de yer almaktadır. Bu sistem sayesinde öğrencilerin velileri öğrenciler hakkında ders programı ve devamsızlığı gibi konularda bilgi sahibi olma hakkına sahiptir. Aynı zamanda öğrenci velileri E-Okul sistemi sayesinde öğrencinin davranış notu ve okul yurt tarafından yapılmış olan duyurular ve yapılmakta olan almış duyurular aynı zamanda öğrencinin girmiş olacağı sınav tarihleri gibi bilgilerinde yer alması gerçekten çok büyük önem arz etmektedir. Veliler eğer E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak istiyorlarsa eğer e-okul resmi internet sitesi üzerinden ana sayfada bulunan E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş bölümüne tıklamaları gerekmektedir. Daha sonrasında ise E-Okul sistemine giriş yapabilmeleri için öğrencinin okul numarasını ve TC kimlik numarasını bu sayfada yer alan boş kutucuklara girmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise önü açılan sayfada öğren yeni resmini seçmeli ve devam etmelidir, daha sonra öğrencinin kimlik bilgileri hakkında bazı bilgiler istenecektir, bu bilgileri doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde sizlerde öğrenciniz hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olma şansına sahip olacaksınız. E-okul sistemi sayesinde öğrencinin hangi dersten kaç puan aldığını karne notunu devamsızlık bilgilerini ders programı gibi bütün bilgilere ulaşma şansına sahipsiniz. Sizler artık internetin olduğu her yerde tablet telefon ya da bilgisayarınızdan online bir şekilde E-Okul sistemine giriş yaparak öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Artık E-Okul yönetim bilgi sistemine giriş yaparak idareciler de idare işlemlerini gerçekleştirmek şansına sahiptirler. Kayıt yenileme, nakil işlemleri ve kayıt silme işlemleri gibi birçok sistemi E-Okul sistemi sayesinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirme şansına sahiptirler. Velilerde E-Okul sistemi sayesinde öğrencilerinin her notu ve her günü hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.

Geri Dön