Ebeveynlere madde bağımlılığı eğitimi

Çankaya Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliğinin Bağımlılıkla Mücadelede Yerel Yönetimlerin Rolü Programı kapsamında “Madde Bağımlılığı Aile Eğitimleri” düzenliyor.

Çankaya Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliğinin Bağımlılıkla Mücadelede Yerel Yönetimlerin Rolü Programı kapsamında “Madde Bağımlılığı Aile Eğitimleri” düzenliyor. İlki Bayraktar Çankaya Evi’nde gerçekleşen eğitimler, diğer Çankaya Evleri’nde de verilecek.
Çankaya Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği, "Bağımlılıkla Mücadelede Yerel Yönetimlerin Rolü Programı" kapsamında “Madde Bağımlılığı Aile Eğitimleri” düzenliyor. İlki Bayraktar Çankaya Evi’nde düzenlenen eğitimler diğer Çankaya Evleri’nde de verilecek. Sosyal Hizmet Uzmanı Ozan Yıldız tarafından verilen eğitimler interaktif bir şekilde gerçekleşiyor.
Madde kullanımına ilişkin risk etmenleri ve koruyucu etmenler olduğunu aktaran Yıldız, “Anne baba tutumu risk etmenlerinin azalması, koruyucu etmenlerin ise kuvvetlenmesinde etkili olabilir. Anne baba eğitiminde amaç, anne ve babaların daha bilinçli bir şekilde çocuklarına yaklaşmasını sağlamak, alkol, madde kullanımına ilişkin koruyucu önlemleri bilgili bir şekilde geliştirmektir” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler