HABER

"Ecevit, DSP'den aday olmamı istedi"

Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, Ecevit'in kendisine partisinden milletvekili aday adayı olması için teklifte bulunduğunu söyledi.

"Ecevit, DSP'den aday olmamı istedi"

Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, solda birlik arayışlarını değerlendirerek, gündemdeki konulara ilişkin NTV televizyonuna açıklamada bulundu. Solda birlik arayışlarının gündemden kalktığını belirten Meral, birliktelik durumunda DSP'nin dışarıda kalmaması taraftarı olduklarını söyledi. Başbakan Ecevit'le yaptığı görüşmede, Ecevit'in kendisine partisinden milletvekili aday adayı olması teklifinde bulunduğunu belirtti. Bayram Meral, bu teklifin Başkanlar Kurulu'nda değerlendirileceğini dile getirdi.

Bazı siyasi partilerin 'dediğim dedik' tutumlarını değiştirmeleri gerektiğinin altını çizen Bayram Meral, "Biz, DİSK, KESK ve diğer kuruluşlarla bir birliktelik sağlıyoruz. Sorunlarımız ortak olduğu için çözümü de ortak arıyoruz. Parti programları birbirine yakın olsa bunların faydası var. Düşünsünler ve bir araya gelsinler. Bir araya gelerek, bütünlük sağlasalar sorunlar azalabilir" dedi.

"SOLDA BİRLİK İÇİN HALA ÜMİT VAR" Seçimin ertelenmesinin siyaseti sıkıntıya sokacağını ifade eden Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, sağ ve soldaki olasılıkları şöyle değerlendirdi:
"Sağda biraz daha zor olabilir. Solda birlik için hala ümit var. Kırgınlıkların getirdiği fatura ülkeye mal edilemez. Ülke için, ülkenin geleceği için, bugün sokaklarda işsiz gezen arkadaşlarımız için, emekli arkadaşlarımız için, işçi arkadaşlarımız için bir araya gelin. Halka güven verin. Birbirimizin aleyhine konuşarak çözüm üretemeyiz."

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler