Economist: Ergenekon davası adalet mi intikam mı?

Haftalık yayınlanan Economist dergisi, bu hafta sona eren Ergenekon davasıyla ilgili bir değerlendirme yazısına yer veriyor bugünkü sayısında.

Economist: Ergenekon davası adalet mi intikam mı?

Dergi yazıya "Türk demokrasisi için ileriye doğru atılmış, geri dönülmez bir adım olacaktı. Ancak beş yıl süren ve aralarında ordu mensupları ve onların işbirlikçisi olduğu iddia edilen 275 sanığın darbe komplosu kurmakla suçlandıkları Ergenekon davasında 5 Ağustos'ta verilen ağır cezalar, pek çok kişinin, aksi yöne gidildiği inancını pekiştirdi" sözleriyle başlıyor.

'Adalet değil intikam'

Dergi "Saygı gören eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve diğer 18 sanığa, ılımlı İslamcı Adalet ve Kalkınma Partisi'ni devirmek için komplo kurmaktan ömür boyu hapis cezası verildi" derken aralarında avukatların, gazetecilerin ve akademisyenlerin de bulunduğu diğer 256 sanıkta. 21'inin beraat ettiğini belirtiyor.

Ergenekon davasının, ordudaki generallerin, AKP'nin itibarını düşürmek için bir 'kirli işler' birimi kurduğu savına dayadığını yazan Economist, hazırlandığı iddia edilen komplo çerçevesinde camilerin bombalanmasının ve Hıristiyanlar'ın öldürülmesinin planlandığının iddia edildiğini aktarıyor.

Dergi "Ordunun muhalif Kürtler'in topluca öldürülmesine ve diğer 'devlet düşmanlarının' işkence görüp cezaevine atılmasına verdiği destekle dolu siciline bakıldığında bu iddialar inandırıcı gelebilir" yorumunu yapıyor.

'Tarih affetmeyecektir'

"Generalleri saf dışı bırakma Erdoğan'ın bugüne kadar elde ettiği en büyük başarı" diyen Economist, bu hafta verilen cezaların, gelecekte benzer planlar yapacak kişilere de açık bir mesaj verdiğini belirtiyor.

Ancak, bu dava için özel inşa edilen duruşma salonunda yapılan yargılamanın, başından beri tartışma yarattığını vurgulayan dergi, 2007'de ordu tarafından devrilmek istenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bile dava ve yargı süreci konusunda bazı endişeler dile getirdiğini hatırlatıyor.

Dergi yazısını, "Bu endişeler, hükümetin Kürtler'le siyasî bir çözüm arayışına destek veren Başbuğ'un 2012'de tutuklanmasıyla arttı" diyen dergi Erdoğan da yakın zamanda "Başbuğ'a terör örgütü üyesi diyenleri tarih affetmeyecektir" dedi. Başbuğ'un kızı Feride davayı 'komedi' diye nitelerken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise savcıların 'adalet değil intikam' peşinde olduğunu savundu" sözleriyle sürdürüyor.

Savunma avukatlarının uzun süredir, müvekkilleri aleyhindeki kanıtların ya uydurma ya da tahrif edilmiş olduğunu söylediğini aktaran Economist, davayı izleyen Batılı diplomatların da, 'davanın geçerliliğine gölge düşürmeye yetecek kadar çok açık olduğu' görüşüne katıldığını belirtiyor.

Erdoğan, 'Gülen kadrosunu' temizlemek istiyor

Economist, "Kimileri de bu davada, Amerika Birleşik Devletleri'nde sürgünde yaşayan Fethullah Gülen ve ona bağlı hareketin parmağı olduğunu düşünüyor" diyor ve ordunun peşini hiç bırakmadığı Gülen hareketinin AKP iktidarında canlandığını vurguluyor. Dergi, "Gülen hareketinin polis güçlerine ve yargı kadrolarına o kadar büyük sayılarla sızdığı söyleniyor ki, bunu kendisine bir tehdit olarak gören Erdoğan, bu kadroları temizlemek istiyor" saptamasında bulunuyor.

"Eğer Erdoğan'ın giderek artan baskıcı yönetimi olmasaydı, kamuoyu, bu davayı olumlu bir ışık olarak görebilirdi" diyen Economist, binlerce kişinin yaralanmasına beş kişinin de ölümüne neden olan Haziran ayındaki protesto gösterilerine hükümetin verdiği sert yanıtın, tüm dünyada imajını zedelediğini belirtiyor.

Dergi, "Bunu hiç umursamayan Erdoğan, Yahudileri kastederek, bir faiz lobisinin ve onların piyonlarının, Türkiye'yi zayıflatmak ve AKP'yi devirmek için bu protestoları planladığını söylemeye devam ediyor" diyor ve yazısını şöyle noktalıyor:

"Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu Koç Holding, İstanbul'daki otellerinin kapılarını polis vahşetinden kaçan protestoculara açtığı için hedef alınırken Erdoğan, Divan Oteli'nin suçlulara yardım ve yataklık ettiğini söyledi. 24 Temmuz'da polis destekli vergi müfettişleri, aralarında Tüpraş'ın da bulunduğu, Koç Holding'e ait şirketlerin merkezlerine baskınlar düzenledi. Baskın haberinin ardından, Koç'un İstanbul Borsası'ndaki hisselerinin fiyatları dibe vurdu. Şirketin bir gündeki kaybının 1,8 milyar lira olduğu söyleniyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu teftişlerin rutin çalışmalar olduğunu söyledi. Ancak İstanbul merkezli bir büyük işadamı, "Bunlar, baskı ve korku salma taktikleri. Rutin olan asıl bu" diyor".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 96 yorum
bence adalet yerini buldu...
SENCE DOĞRU YA GERÇEKLER BU DEĞİLSE PKK LILARIN TERÖRİST OLMAKTAN ÇIKARILIP OSMAN YILDIRIM DENEN ÇETE ÜYESİNİN BERAAT ETTİĞİ BİR DAVADA NEYE GÖRE ADALET YERİNİ BULDU ACABA SEN BENCE TERAZİNİN AYARLARINI BİR KONRTOL ETTİR
pkklıların gizli tanıklığı ve uydurma delillerle suçlanan vatanseverlerin mahkum edilmesi adalet değil intikam ve hainliktir.
GERÇEKTEN..YABANCILARIN KISKANÇLIĞI..TC BÜYÜMESİNİ HAZMEDEMEYENLER..HASTA ADAMIN AYAĞA KALKMASINDAN..HOŞLANMAYANLAR..EN BAŞINDADA CHP VE ZİHNİYETİ...TAYYİP BU MİLLETİN BİR DEĞERİDİR..GÜCÜNÜZ BU DEGERE YETMEZ...
ne çekmişsiniz be bu CHP den içinize oturmuş çıkmıyor bir türlü,sizde şimdi chp nin yaptıklarını AKP de yapıyorsunuz,;NE FARKINIZ KALDI CHP den,benim gibi sadece demokrasiye ve insan haklarına inanan insanlar kime oy versin sence,sizin bu düşünceye göre AKP iktidardan düşerse vay haline...
bir adamın soyadı albayraksa durup düşüneceksin.tamamen duygusal.
Adalet yerini bulmuştur, Ceza alan suçluların ailelerine geçmiş olsun..
Beyinsizler,AKP ile bu adamların ne alıp veremediği var,bu neyin intikamı?Saçmalamayın ortada bir örgüt ve örgütün işlediği suçlar vardır.Bu acı ama gerçek.zaten yıllardır biliniyordu.Sadece açığa çıkta.Kimse boşuna adice zıplamasın.Eden bulur.Şimdi hepsi paşa paşa işledikleri suçların cezasını çekecekler.
nasıl bi suçmuş bu?
cumhuriyet mitingleri organizatörü Prof. türkan saylan Annesinin adı : Lili Mina Raiman - 1936 DEDESİNİN İSMİ RABER RAGMAN Cumhuriyet ve taksim mitingleri düzenleyicisi eski van ünv rektörü;Yücel Aşkın: Dedesinin ismi Agop lakabı şeker agop hristiyan ermeni asıllı cumhuriyet mitinkleri ve taksim eylemleri organizatörü Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı, dedesinin ismi Ohanis hristiyan. Ergenekon sanıklarını ve eylemlerin başındakileri araştırın. sonra konuşun bunun gibi onlarca var. sizce tesadüfmü. tımes in The ekonomistin haberleri. hepside misyoner bunların...,.
cumhuriyet mitingleri organizatörü Prof. türkan saylan Annesinin adı : Lili Mina Raiman - 1936 DEDESİNİN İSMİ RABER RAGMAN Cumhuriyet ve taksim mitingleri düzenleyicisi eski van ünv rektörü;Yücel Aşkın: Dedesinin ismi Agop lakabı şeker agop hristiyan ermeni asıllı cumhuriyet mitinkleri ve taksim eylemleri organizatörü Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı, dedesinin ismi Ohanis hristiyan. Ergenekon sanıklarını ve eylemlerin başındakileri araştırın. sonra konuşun bunun gibi onlarca var. sizce tesadüfmü. tımes in The ekonomistin haberleri. hepside misyoner bunların...,,
ıntıkam olsun sız yaparken ıyıydıııı sımdı sıra akp deddddddddddddddddddddddddddddddddddd
pkk ile muhabbet paşalara müebbet kimlerin elinde adalet...
tam anlamıyla intikam ne adaleti ama merak etmesinler keser döner sap döner gün gelir hesap döner işte o zaman intikam nasıl alınır görsünler çokta kalmadı hesap zamanına
halen daha intikam mı diye düşünenler tamamen duruma taraflı bakanlardır. olayın ak partiyle alakası yoktur. tamamen ülkenin geleceğini etkileyen teröristler gurubudur ergenekon. bu kanıtlanmış ve failler cezalarını almışlardır. bunun yine taraflı olduğunu düşünen oy için nemalanan bir kesim var cehepeliler. yazık bu cehepeliler hiç adam olmayacak.
pkklıların tanıklığı ve uydurma delillerle vatanseverlerin mahkum edilmesine sadece intikam aldığını zanneden hainler ve yobazlar sevinir.olmayan darbeden ve milletten bu kadar korkup 2500 polisle gezen,vatanseverlere ve TSK ya terör örgütü muamelesi yapanları,pkklıları bağrına basanları tarih affetmez.ALLAH hiç affetmez.
milletin akp ye olan eğilimi din ve makarna ağırlıklı değildir..hizmetleri ve icraatleri ile toplamıştır bu oyu.2 anahtar sallayıp "biri evinizin-biri arabanızın"diyen çiller ve " ecevit ne veriyosa 3 mislini vericem" diyen demirel akıllardadır..halk bunlarla mukayese ettiğinde akp açık farkla öne çıkıyo..eskilerin attıkları temeller üstüne hiç bir şey yapılmamış, ot bitmiş ve hayvanlar otlamıştır orada..akp yapıcam deyip yapan, vericem deyip veren olmuştur..ama masadaki rakı kadehine, giyime, yaşam tarzına müdahale olursa çakılacağını da iyi biliyo..hülya avşar çarşafı kabul edermi sizce
Ecevit ve Çiller 2 anahtarı halka vaad etti,halka salladı.Tayip te gemicikleri oğluna,Diyarbakır ın dağ kapı maden kapı gibi kapılarının anahtarını pkk ya,devlet in kurumlarını özelleştirerek anahtarlarını yabancılara,makemelerin anahtarını gizli tanıklara,........vs...vs...............(halka ait anahtarların kimlere verildiğini yazmak bu kadarcık alana sığmaz)
türkiye zaten ileriye götürülmek istenmez dış güçler tarafından ergenekon davasıda türkiyenin gene geriye giden yolda atılması gereken bir başka oyun adını ergenekon koydukları ellerinde silah bulunmayan terör örgütü,
evet AKP SEVGİSİ DİN VE MAKARNA AĞIRLIKLIDIR VE TABİ KENDİ ÇEVRESİNE OY VERENLERİNE DEVLET İMKANLARI SINIRSIZCA KULLANDIRILMAKTADIR.kENDİ MENFAATİNİ HER ZAMAN TOPLUM MENFAATİ ÜZERİNDE TUTAN TOPLUM TOPLUMDAN NE BEKLENİRKİ.AKP-PKK
intikam diye düşünüyorum eyer öyle olmasaydı ihtilal yapan Kenan EVREN elini kolunu sallayarak geziyor ama daha ne olduğu belli olmayan bir örgütle suçlanan askerler mühebbet hapis alıyor başka bir izahı olamaz. Rabbim haksızlık yapanlar varsa bir günde onların cezasını verecektir.
cumhuriyet mitingleri organizatörü Prof. türkan saylan Annesinin adı : Lili Mina Raiman - 1936 DEDESİNİN İSMİ RABER RAGMAN Cumhuriyet ve taksim mitingleri düzenleyicisi eski van ünv rektörü;Yücel Aşkın: Dedesinin ismi Agop lakabı şeker agop hristiyan ermeni asıllı cumhuriyet mitinkleri ve taksim eylemleri organizatörü Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı, dedesinin ismi Ohanis hristiyan. Ergenekon sanıklarını ve eylemlerin başındakileri araştırın. sonra konuşun bunun gibi onlarca var. sizce tesadüfmü. tımes in The ekonomistin haberleri. hepside misyoner bunların...,
zaten bu olaya adelet diyen sahislarin namusu, serefi, kani DNA'si, akli dengesi, dini, inanci, vatani, topragi anasi ve babasindan süphe duyyorum..
TARİHİMİZE KARA LEKE OLARAK GEÇECEK BİR HUKUK KATLİAMI.
İslamiyet haksızlık zimmetine para geçirme haksız yere insanları hapse atma insanları alevi sünni diye ayırma tencere çalan komşunu şıkayet et devletin malını har vur harman savur yandaşına ihale ver işe sok milleti kpss sok işe alma ordan haksız kazanç sağla dini istismar et zinayı serbest bırak kilisiye bol bol bağışta bulun papazın eteğini öp mum yak oğluna gemicik al atasay kuyumculuktan hisse al Bime ortak ol eşine hastene aç kızına 52 bin tl yle danışman yap ABD askerlerine agla niye ıraktakı kadınlara tecavüz edemeyenlermi oldu yazık peygamber efendimiz a.s v siz ümmeti olamasınız SİZ
BU KADAR YALANI SANA ÖĞRETEN CHP ZİHNİYETİ..SENİN GİBİ ÖKÜZLERİ..ARKALI..ÖNLÜ KULLANIR
BÜYÜTME ENGİN BÜYÜTME.DAHA DÜN BİR ÇOBANIMIZI ÖLDÜRDÜ ERMENİ PİÇİ.GIKINIZ ÇIKMADI.NERDE ATIP TUTAN YÜCE ULU BEYUK TAKKALI TAYYIP IN.
aa demek siz biliyorsunuz bu kullanım şeklini yoksa niye söyleyesiniz ki? gerçekleri duymak çok zoruna gidiyor değil mi?
BAK NE DEMİŞTİM MURAT İÇİN 69 DEĞİLMİ.SÖYLEDİĞİ LAFA BAK ALIŞMIŞ ADAM 69 OLMAYA ZAVALLI.ARKADAŞ ARIYOR KENDİNİ D.......... İ..................N
YILLARCA İSLAM VE DİNCİLERİ ATATÜRK'E KARŞI BİLETEN A-B-D DİNCİLERE ERGENE KON ADI ALTINDA DİNCİLERE İNTİKAM ALDIRDI.UNUTULMASINKİ 2002 DEN BERİ A-B-D ATATÜRKÇÜLERİ DİNCİLERE KARŞI BİLETİYOR.GÜN GELECEK ATATÜRKÇÜLERE İNİTİKAM ALDIRACAKTIR.YAŞARSAK HEP BERABER GÖRECEGİZ.BÜYÜK DEVLETSEN TARİHLERİ KURGULARSIN.KÜÇÜK DEVLETSEN SANA KURGULANAN TARİHİ YAŞARSIN. MYNET BU YORUMU YAYINLAYINCAYA KADAR YAZACAGIM.DURMAK YOK YAZMAYA DEVAM.
EZİK BİR CHP ZİHNİYETİ..YALANLARLA DOLU KÜÇÜCÜK BEYİNLER..
albayrak murat her gün my neti okurum.pkk haberlerinde (adamlar dağdan indi davulla zurnayla karşıladınız,bu ülkenin sınırları içinde keleş ile resimler çektirdiler ki o adam bu ülkenin bir polisini katletmiş,şimdi alenen vergi topluyorlar,yakında sen ve senin gibiler binlerce MEHMETÇİK' İ katleden apoyu salıvereceksiniz.)hiç sesin çıkmaz.ama tabii senin partinin bakanı bir kaç asker öldü diye (MEHMETÇİK diyemiyor)meclis mi toplanırmış diyor.anlıyorum askere neden bu kadar düşman olduğunuzu.bu cumhuriyeti koruyacak bir onlar vardı.ama bu ülkenin diğer %50 si ülkesini,onurunu makarnaya satmaz.
ALBAYRAKMURAT AA-KA-PE NİN SADIK YALAKASI.AZ KALDI MAMANIZ KESİLİYOR.
yorumlarınız ve yorumlarımız yanlış.en doğru yorumu albayrak murat koymuş rumuzunun sonunda nemi DİKKAT ! 69 MURAT...ANLADINIZ DEĞİLMİ..HI HI ANLADINIZ.ONDAN DOLAYIDIRKİ BOŞ VERİN UĞRAŞMAYIN ZAVALLI 69 ALBAYRAK MURATLA.YANİ ZAVALLIYLA.
neyin intikamı insanlara birbirini düşürmek için şerefsizce yazıyorsunuz bu insanlar suc işlemedi bişey yapmadılar senelerdir pkk denen şerefsizle boy boya resimleri cıkmadı veya bombalar silahlara bunlarda cıkmadı demi
İntikam davası olduğunun ilk ipuçları. Kasden hatalı kararlarla, tutukluluk sürelerini uzatacaklar yüksek yargıdan döndüğünde aaa pardon diyecekler.
Bütün Bu Yapılan komlo ve uydurma tutuklamalar akp tarikatının pkk yakınındaki pyd hizbullahın bir hesaplaşması diye görü yorum yıllarca ülkesi için canını hice saymış komutanları terörist ilan etmiş osuruktan silah saklamalar güya aylardır topragın altındaymış 2 günde paslanan silah onu siz cünyır osmana anlatın inanır akp nin dostları jetfadıl dolandırıcı ve onun yanında tecavüzcü müslüm gündüzler tarikatın parasını cebine aktaran rametli hocaları da asgerden cok cektigi icin tabiki fettullahın asgerleride içeriye girdi ayrımcılık ve ırkcılıkları yüzünden teyicim intikam alıyor
bu ekonomist varya birşeyi bilmiyor gülen hareketi ve akp birdir nasıl olurda tehdit olarak görecek saçmalık bu...
KONU TÜRKİYE OLUNCA BÜTÜN YABANCI BASIN EL BİRLİĞİ ETMİŞCESİNE AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYOR NEDENSE,
konu türkiye degil konu akp,
Keser döner sap döner horoz domalır tavuk gömer
İŞTE O KESER DÖNDÜ BU KESERİN DÖNECEĞİNİ HİÇ HESAP ETMEDİLER.
keser sap birkere döndü zaten, siz darbe yaparak başbakan astınız, biz sizden daha insaflı davrandık, darbe meraklılarına müebbet verdik..:))
Darbe-darbe diyenler! Genel Kurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ ''bu ülkede artık darbe olmayacak, bunun garantisi benim'' demiştir ve şu anda darbeye teşebbüsten ömür boyu ceza almıştır. Bu ülkede en son darbenin üzerinden 33 yıl geçmiştir, yorum yapanların kaç tanesi askeri darbe gördü?
özetle türke düşman dini eğitim, saidi kürdi dini öğretisi cemaati kadrolaşmasının açık ihanetleri bunlar. bize düşman imam hatip partizan siyasal diyanet diyanet cemaat ve cami var. camilerin imam hatiplerin diyanetin tabelalarına akp nin pkk nın dini kurumları yazılsın.
FECİ 12 NİKLİ KAFATSAÇI,SEN TÜRKAN SAYLANIN KÖKENİNE DEYİL NELER YAPTIĞINA,HAYATINI HİÇE SAYARAK SALGIN HASTALIKTAN KIRILAN KAÇ İNSANI HAYATA DÖNDÜRDÜYÜNE KAÇ ZAVALLI FAKİR KIZ ÇOCUĞUNA ÇAĞDAŞ EĞTİM VERDİYİNE BAKAMAZSIN,ÇÜNKÜ T.SAYLAN KIZ ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKARAK TARİKAT MÜRİDİ YAPILMASINA ENGEL OLDU,AYRICA SEN ÇOK MERAKLISIN BİRAZ DAHA İLERİ OSMANLIYADA BİR GÖZ ATSAN KAÇ VEZİRİN,KAÇ KOMUTANIN,BU ÜLKE İÇİN CANINI KANINI VEREN ORDUNUN NE KADARININ O DEDİYİN IRK YADA DİNDEN OLDUĞUDA BİR ÖĞREN,,PEKİ SEN VE SENİN GİBİLER HANGİ IRKA MENSUPSUNUZ BU DEVLETLE SORUNUNUZ NE.
adalet bunun neresinde açıkca intikam olduğu belli değilmi
eğer adalet değil intikam olsa hepsini izbe bir yere ağırlaştırılmış müebbed'e atmak gerekirdi. yada istiklal mahkemesi gibi bir mahkeme astığı astık kestiği kestik olması gerekirdi. dişe diş kana kan olsa. etö cüler gibi
HERŞEYİ ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ,ÇÜNKÜ SİZ ÜLKENİZİN MENFAATLERİ GEREYİ ,BU LAİK VE DEMOKRATİK ULUS DEVLETİNİ AYAKTA TUTAN BAŞTA ATATÜRKÜN İZİNDE,KEMALİST İLEKELERE SAHİP BİR TSK OLDUĞU MÜDDETÇE AMACINIZA ULAŞIP BU ÜLKEYİ PARÇALAYAMIYACAĞINIZI BİLİYORSUNUZ,HALA ABD NİN NEDEN LOZAN BARIŞ ANDLAŞMASINI İMZALAMADIĞINI BİLİYORSUNUZ,BU DEVLETİ PARÇALAYACAK ADIMLARI ATMADAN BÖLGEDE İSRAİL,ERMENİ DEVLETİ KURAMAYACAĞINIZ BİLİYORSUNUZ.YOKSA DARBE DÖNEMLDGM LERİNİ BİLE ARATAN,HUKUKÇULARI İSYAN ETTİREN,BİNLERCE SUBAYIN BIRİFİGİNE DARBE TOPLANTISI DİYİP AKIL ALMAZ DELİLLERLE VERİLEN KARARI KABUL EDERMİSİNİİZ
Yanlı düşünüp kimisi bu dava sonucunu destekleme, kimisi de karalama gayreti içine girmiş. Ülkemizde gerek sağcı, gerek solcu, gerek muhafezakar gerekse bölücü emelleri olan hiç kimse DARBE destekcisi değildir ve bu Ülkede bir vatandaş gösteremezsiniz ki DARBE'yi desteklesin. Herkesin bu dava Siyasimi, Öc alamak amacımı taşıyor vb. kaygıları var ve acaba bu yargılananlar içinde bir kişi bile olsa suçsuzmu??? Sorular hep zihinlerde kalacak.
Can Dündar'ın Ergenokon ve çeteler hakkıdaki 16 yıl önce hazırladığı 40 dakika isimli programı lütfen youtube den izleyin.Rahmetli Ecevitin kendi ağzından çaresizliğini,Rahmetli Özalın suikast ardından çaresizliği ve ölümünü ...
bu savaş ehli islam ile küffarın savaşıdır.hem de tüm dünyada.tüm islam ülkelerinde.
Halk kendisini yönetenlerin Akıl ve fikirlerinin çok çok üzerinde olduğu için birbirlerini gıdıklamaları halkı ilgilendirmiyor.
bu ülke üzerinde oynanan kirli oyunların sonu ne olacak, sırada büyük ermenistan projesi mi var ...
önce sen türk olduğunu damarlarında türk kanı olduğunu hisset bence ermeni kim kafanızda büyütmeyin
İntikam alıyorlar,Türk milletinden...
akp,nin olduğu yerde adalet olmaz olsa olsa intikam olur
intikam soğuk yenilen bir yiyecektir.:)
Özel yetkili bir mahkemenin hakkında müebbet verdiği bir şahıs başka bir özel yetkili mahkeme tarafından tahliye ediliyor... gibi onlarca çelişkili trajikomik kararların oldugu bir yargılamada kimse adaletten bahsedemez! tamamen intikamdir.. düşman önce subayları öldürür! sözü bile intikam olduğunu belli ediyor.. ama keserin sapı dönecektir, türkiye bir arap ülkesi örneği asla olmayacak!
Cumhuriyetin sonunu getirdiler. Gözünüz aydın evde zor tutulan %50(!)
İLAHİ ADALET BU DEVLETTE SALTANATLIĞNIZ BİTTİ
Akepe, bir taktiği çok iyi uyguluyor. Bu da VERGİ SİLAHI. Bunu ilk önce medyaya uygulayarak yüzde doksanını "yandaş medya" haline getirdi. Doğan Gurubunun devlete olan yüklü vergi borcunu hatırlayınız. Bu borcu ödeyemeyen gurup, bir anda tayyipçi kesildi. Öyleki gazetenin en büyük rantını sağlayan köşe yazarı Emin Çölaşan'ı bile tayyibin emriyle gazeteden uzaklaştırdı. E. Çölaşan "Turgut Nereden Koşuyor" diye bir kitapta Turgut Özal'ın geçmişini anlatarak ANAP'ın gözden düşmesini sağladığı için Tayyip'te bu yazardan çok çekiniyordu. İktidarının ilk yıllarında önce bu yazarı bertaraf etti.
davanın sanığı deniz kod adlı pkk lı 31 askerimizi kurşuna dizdiren şemdin sakıktı daha ötesimi var...akape+pkk elele
cumhuriyet mitingleri organizatörü Prof. türkan saylan Annesinin adı : Lili Mina Raiman - 1936 DEDESİNİN İSMİ RABER RAGMAN Cumhuriyet ve taksim mitingleri düzenleyicisi eski van ünv rektörü;Yücel Aşkın: Dedesinin ismi Agop lakabı şeker agop hristiyan ermeni asıllı cumhuriyet mitinkleri ve taksim eylemleri organizatörü Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı, dedesinin ismi Ohanis hristiyan. Ergenekon sanıklarını ve eylemlerin başındakileri araştırın. sonra konuşun bunun gibi onlarca var. sizce tesadüfmü. tımes in The ekonomistin haberleri. hepside misyoner bunların.
Diğer Haberler