Edirne'de kazıda altın çıktı

Edirne'de kazıda altın çıktı

İller Bankası tarafından Edirne'nin Kirişhane semtinde yapılan atık su toplama istasyonu inşaatının hafriyat çalışmasında çok sayıda altın çıktı. Altın çıktığını fark etmeyen işçiler çıkardıkları hafriyatı kamyonlara yükleyerek benzinlik yapılacak boş bir araziye döktü. Hafriyatın döküldüğü alanda demir toplayan roman vatandaşlar altınları fark ederek topladı ve at arabasıyla olay yerinden ayrıldı. Hafriyatta altın bulunduğunu fark eden arazi sahipleri polise haber verdiler.

Olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı ve Edirne Müze Müdürlüğü yetkilileri ele geçirilen 14 altına el koydu. Altınların bulunduğu alan polis tarafından kontrol altında tutuluyor.İller Bankası tarafından Edirne`nin Kirişhane Mahallesi Sveti Kostantin Elena Bulgar Kilisesi yakınlarında atık su pompaj istasyonu inşaatından çıkan topraklar kamyonlarla Kapıkule yolu üzerindeki benzinlik inşaatına dolgu malzemesi olarak gönderildi.

Hafriyatın döküldüğü alanda demir toplayan roman vatandaşlar altınları toplayarak at arabası ile olay yerinden ayrıldılar. Roman vatandaşların hafriyatta bir şeyler aradığını fark eden benzinlik inşaatında çalışanlar da hafriyat alanında yaptıkları aramada 14 adet çeşitli altın buldular. Dolgu malzemesi topraklarda üzerinde Arapça yazılar ve Rumca yazılar bulunca polise haber verdi. Olay yerine gelen polis alanı kontrol altına aldı. Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı ve Edirne Müze Müdürlüğü yetkilileri ele geçirilen 14 altına el koydu.

Hafriyatın döküldüğü inşaat alanın sahibi Kemal Aydın, "Buraya uzun süredir hafriyat malzemeleri dökülüyordu. Roman vatandaşlarda demir toplamak için buraya geliyorlardı. Roman vatandaşlar altınları fark etmişler ve bir kısmını toplamışlar. Bizde topraklarda yaptığımız aramada 14 adet altın bulduk ve polise haber verdik. Altınları alan roman vatandaşlar at arabasıyla buradan gitti" dedi.

Bunun üzerine kazı yapılan yer ve benzinlik inşaatı polis kontrolü altına alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler