HABER

Edremit Belediyesi'nden mantar taraması

BALIKESİR (İHA) - Deniz suyunun ve naylonlu elbiselerin mantarı azdırdığı bildirildi. Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, belediye sağlık ekipleri tarafından halka ücretsiz mantar taraması yapılmaya başlandı. Belediye doktoru Müge Ünal, bir çeşit cilt hastalığı olan mantarın tehlikeli olduğunu belirterek, "Mantar, tedavi edilmediği zaman dış organlara yayıldığı gibi, iç organlara da yayılarak tehlikeli sonuçlara sebep olmaktadır. Özellikle bu aylarda sıkça görülen mantar hastalığı bulaşıcıdır. Deniz, havuz gibi toplu kullanılan yerlerde hastalığa yakalanmak mümkün" dedi.

Hastalığın tedavisinin uzun sürdüğünü kaydeden Ünal, "Sentetik ve naylon içeren giysilerden uzak durulmalı, pamuklu kıyafetler tercih edilmeli. Ayrıca bulunulan ortamların hijyenik olmasına dikkat edilmeli. Düzenli ilaç tedavisi uygulanmalı" şeklinde konuştu.
Müge Ünal, Sanovel ilaç firması ile ortaklaşa yürütülen mantar taramasında hastaların kayıt altına alındığını ve tedavi hakkında kendilerine bilgi verildiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler