HABER

Efes Pilsen, 4 puan ve averajla 2. sırada

Basketbolda ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde 2. hafta maçları da geride kalırken, ligdeki Türk temsilcilerinden 2. maçını da kazanan Efes Pilsen, 4 puan ve averajla 2. sıraya çıktı. 2. maçından da yenilgiyle ayrılan Fenerbahçe Ülker ise 2 puan ve averajla 7. sırada haftayı tamamladı.

Ligin 2. hafta maçlarından sonra 4 puan ve averajla Yunan ekiplerinden (A) Grubu'nda BC Pire Olympiakos, (B) Grubu'nda Panathinaikos BSA Atina ve (C) Grubu'nda da Rusya'nın USH CSKA Moskova takımı lider durumda bulunuyor.

Bu arada ligin 2. hafta maçlarının "en değerli oyuncusu" (MVP), Fransa'nın Le Mans Sarthe Basket takımının ABD'li forveti Eric Campbell oldu. 29 yaşında ve 1.94 metre boyundaki oyuncu, takımının, deplasmanda Polonya ekibi Prokom Trefl Sopot'a 69-67 yenildiği maçta 33 dakika sahada kaldı. Campbell, bu sürede 27 sayı, 8 ribaunt (1 hücum-7 savunma), 2 asist ve 2 top çalmayla oynadı ve 32 puan toplayarak haftanın MVP'si olmaya hak kazandı.

Öte yandan ligin ribaunt krallığında, Fenerbahçe Ülker'den Mirsad Türkcan, toplam ribauntta 23 ve 11.5 ortalama, savunma ribaundunda da toplam 17 ve maç başına 8.5 ortalamayla ilk sıradaki yerini korurken, basketbol yaşamını İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria takımında sürdüren milli oyuncu Kaya Peker, toplam 4 ve ortalama 2 blokla, blok kategorisinde ilk sıraya yerleşti.

Efes Pilsen, yediği 135 (ortalama 67.5) sayıyla, 132 (ortalama 61) sayı yiyen USH CSKA Moskova'dan sonra en iyi savunma yapan 2. takım olarak dikkati çekiyor.

Ligde 2. hafta maçlarında alınan sonuçlar şöyle:

-(A) GRUBU-
TAU Ceramica Vitoria (İspanya)-Dinamo Moskova (Rusya): 77-61 Climamio
Bologna (İtalya)-BC Pire Olympiakos (Yunanistan): 86-93 Prokom Trefl Sopot
(Polonya)-Le Mans Sarthe Basket (Fransa): 69-67 Rhein Energie Köln
(Almanya)-Efes Pilsen (Türkiye): 68-82

-(B) GRUBU-
Union Olimpija Ljubljana (Slovenya)-Lottomatica Roma (İtalya): 83-72
Panathinaikos (Yunanistan)-KK Cibona VIP Zagreb (Hırvatistan): 86-69 Unicaja
Malaga (İspanya)-DKV Joventut Badalona (İspanya): 66-68 BC Partizan Belgrad
(Sırbistan)-Maccabi Elite Tel Aviv (İsrail): 103-91

-(C) GRUBU-
USH CSKA Moskova (Rusya)-Aris TT Bank Selanik (Yunanistan): 83-68
Fenerbahçe (Türkiye)-Elan Bearnais Pau Orthez (Fransa): 66-68 BC Zalgiris
Kaunas (Litvanya)-Eldo Basket Napoli (İtalya): 83-65 Winterthur FC Barcelona
(İspanya)-UC Benetton Basket Treviso (İtalya): 82-69

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön