Efes Yunanistan'a 10 oyuncu ile gidiyor

Basketbolda ULEB Avrupa Ligi'nde (D) Grubu'nda yer alan Efes Pilsen, 6 Mart Perşembe günü deplasmanda Panathinaikos takımıyla yapacağı maç için Yunanistan'a 10 kişilik oyuncu kadrosuyla gidiyor.
Geçen hafta Sırbistan'ın Partizan Igokea takımı ile deplasmanda yapılan maçta, güvenlik gerekçesiyle Belgrad'a gelmeyen ABD'li oyuncular Drew Nicholas, Rashad Wright, Andre Hutson ve Loren Woods'dan yoksun olarak ULEB'den alınan özel izinle sahaya 8 kişi çıkan lacivert-beyazlılar, Panathinaikos maçında 10 kişiyi tamamlayacak. ULEB Avrupa Ligi'nde kurallar gereği sahaya en az 10 kişiyle çıkması gereken Efes Pilsen, Panathinaikos maçında sahaya 10 kişi çıkmak için, takımda kalan Hutson'ın yanı sıra tedavisi süren Serkan Erdoğan'ı da Yunanistan'a götürüyor. Serkan'ın saha kenarında oturacağı, karşılaşmada oynamayacağı bildirildi. Efes Pilsen Kulübü, Belgrad'a gelmedikleri için ABD'li oyunculardan Nicholas, Wright ve Woods ile yollarını ayıracağını, olaylar sırasında gösterdiği olumlu yaklaşım nedeniyle Hutson'un ise ağır bir para cezasıyla takımda kalmasına karar verildiğini açıklamıştı.
ÖZERHUN: "9 KİŞİYLE ZOR OLACAK"
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Panathinaikos karşısında 9 kişiyle mücadele edeceklerini belirterek, "Tabii güçlü rakibimiz karşısında 9 kişiyle zor olacak" dedi. Özerhun, yaptığı açıklamada, Yunanistan'da zor bir maça çıkacaklarını ifade ederek, "Rakibimizin de iyi durumda değil ama sahasındaki bu maçı mutlaka kazanıp, çıkış yakalamak istiyorlar. 9 kişiyle oynayacağız. Bizim için çok zor bir maç olacak" dedi. Transfer yapmak için çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Engin Özerhun, "Şu anda takıma takviye edeceğimiz uygun birini bulmak için bakıyoruz. 1 veya 2 oyuncu alacağız. Arayışlarımız sürüyor" diye konuştu. Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka'ya yenildikleri maça da değinen Özerhun, "Maçta sonuna kadar mücadele ettik ama olmadı. Gelişmeler doğrultusunda takımda kalan Hutson da elinden geleni yaptı, iyi mücadele etti ve takımın en skoreri oldu" şeklinde konuştu.