Eğirdir Geleneksel Oluklacı Şenliği Mayıs ayında gerçekleştirilecek

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6 Mayıs’ta yapılacak olan Oluklacı Şenliği’nin çeşitli etkinliklerle gerçekleştirileceğini belirten Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, "Şenliğimize bütün halkımız davetlidir.

Eğirdir Geleneksel Oluklacı Şenliği Mayıs ayında gerçekleştirilecek

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6 Mayıs’ta yapılacak olan Oluklacı Şenliği’nin çeşitli etkinliklerle gerçekleştirileceğini belirten Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, "Şenliğimize bütün halkımız davetlidir. Katılım ücretsizdir. Güzel bir hava olursa eşsiz bir gün yaşanacaktır. Halkımızı Oluklacı’ya bekliyoruz" dedi.
Isparta Eğirdir Belediyesi’nin her yıl gelenek halinde düzenlediği Oluklacı Şenliği, bu yıl 6 Mayıs 2018 Pazar günü ilçedeki Oluklacı Mevkii’nde gerçekleşecek. Bu yıl 16’ıncısı gerçekleştirilecek olan Şenliğe bütün vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

Zengin içerikli şenlik organizasyonu
6 Mayıs 2018 Pazar günü düzenlenecek şenlik programı sabah saat 07.00’da Akpınar Köyü yolundan Oluklacı’ya tırmanış ile başlayarak, saat 10.00’da Oluklacı Duası ile devam edecek.
Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl’ün açılış konuşmasından sonra en küçük ve en yaşlı katılımcıya ödül verilecek. Çeşitli kategorilerde yarışmaların yapılacağı Oluklacı Şenliği’ne katılanlara Eğirdir Belediyesi tarafından öğle yemeğinin de ikram edileceği kaydedildi.

Başkan Şengöl’den şenlik daveti
Şenlik öncesinde açıklamalarda bulunan davet çağrısı yapan Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, "Şenliğimize bütün halkımız davetlidir. Katılım ücretsizdir. Güzel bir hava olursa eşsiz bir gün yaşanacaktır. Halkımızı Oluklacı’ya bekliyoruz" dedi.

Eğirdir Geleneksel Oluklacı Şenliği Mayıs ayında gerçekleştirilecek

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler