Eğitimciler 12 Nisan'da alanlarda

Ortaca (AA)- Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, "Haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, iktidarın sosyal güvenlik, eğitim, sağlık ve kamusal alandaki politikalarına 'dur' demek için 12 Nisanda alanlardayız" dedi.

Dinçer, Muğla'nın Ortaca ilçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği lokalinde eğitimcilerle bir araya geldi. Dinçer, eğitimcilerden, 12 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek eyleme destek vermelerini istedi.Eğitimcilerin somut talepler etrafında birleşmeleri gerektiğini belirten Dinçer, "Aynı sorunları yaşayan eğitimciler ya birleşip mücadele
edeceğiz ya da bizleri sürekli yoksullaştıran, yaşamımızı alt üst eden uygulamalara boyun eğeceğiz" diye konuştu.

Gelecekte nasıl bir Türkiye'de yaşanacağını bugün yapılacak tercihlerin belirleyeceğini ifade eden Dinçer, şöyle konuştu: "Bizler kamu hizmetlerinin nitelikli ve parasız verilmesinden, insanca yaşam için gerekli ücret ve sosyal hakların toplu sözleşme ile bağıtlanmasından, güvenceli çalıştırmanın esas alınmasından, barış
içinde bir arada yaşamdan, eşit, özgür ve demokratik Türkiye'den yana mücadelenin başarıya ulaşacağı inancını yaşıyoruz. Bu inançla her birimizin bu mücadeleye katılması bize, çocuklarımıza, ülkemizin aydınlık geleceğine katkıda bulunacaktır."

Eğitim çalışanlarının haklarının ellerinden alınmaya çalışıldığını öne süren Dinçer, "Haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, iktidarın sosyal güvenlik, eğitim, sağlık ve kamusal alandaki politikalarına 'dur' demek için 12 Nisanda alanlardayız. Eğitimcilerden ve velilerden bize destek vermelerini istiyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler