Eğitime devam etmek için tanıdık mı lazım?

ANKARA (ANKA ) - Katkı payı ödemediği için üniversiteden atılan ve İdare Mahkemesi'nde açtığı davada da haksız bulunan Gözde Kenter'in, dönemin YÖK Başkanı'nın emri ile okula dönebilmesi öğrenci affı bekleyen birlerce genci hareket geçirdi. Eğitim Hakkı Portalı "www.af2008.org" editörü Hasan Uçar, "Eğitimimize devam etmek için de mi tanıdığa ihtiyacımız var" dedi.

Marmara İletişim Fakültesi'nden 2004 yılında mahkeme kararıyla atılan Gözde Kenter isimli bir öğrencinin dönemin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in yazılı emriyle yeniden üniversiteye alındığı iddiaları ile ilgili haberlerin basına yansıması, öğrenci affı bekleyen binlerce öğrenciyi hareket geçirdi. Af talep eden eski öğrenciler tarafından kurulan ve on binlerce üyesi bulunan Eğitim Hakkı Portalı "www.af2008.org" editörü Hasan Uçar, binlerce öğrencinin aynı nedenden okuldan atıldığını, buna karşın üniversitelerine dönemediğine dikkat çekti.

-"AYNI DURUMDA BİNLERCE GENÇ VAR"-
Uçar, yaklaşık 1 yıldan fazladır üniversitelerine dönmek için öğrenci affını mücadelesi veren öğrenciler olarak bu haberi büyük bir şokla karşıladıklarını ifade ederken, "Aynı şekilde aramızda kayıt parasını maddi imkânsızlıktan ödeyemediği için ayrılan binlerce arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızın suçu bir tanıdıklarının olmaması mıydı? Eğitimimize devam etmek için de mi tanıdığa ihtiyacımız var" dedi. "www.af2008.org" olarak öğrenci affı çıkıncaya mücadele edeceklerini dile getirirken, "Bu mücadelede de ne kadar haklı olduğumuzu tüm kamuoyu çıkan haberlerden sonra daha iyi anlayacaktır" diye konuştu.

Söz konusu haberde Gözde Kenter isimli gencin katkı payı ödemediği için üniversiteden atıldığı ve İdare Mahkemesi'nde açtığı davayı da kaybettiği bildirilmişti. Kenter'in dönemin YÖK Başkanı Prof. Dr. Teziç'in emriyle okula döndüğü savunulan haberde, Kenter'in bir YÖK üyesinin akrabası olduğu iddia edilmişti. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler